Geri
 

Ev Dışı Tüketim

 

ev_disi_tuketim

Ev dışı tüketim sektöründe profesyonel tedarik zinciri

Türkiye’de ev dışı tüketim sektörünün bugünkü büyüklüğü yaklaşık 50 milyar TL olarak görülüyor. Yapılan araştırmalarda Türkiye’de 7 büyük ilde (İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Adana, Muğla) yaklaşık 100 bine yakın ev dışı tüketim noktası bulunuyor.

Bu kadar büyük bir pazarda 34 yıldır g2m olarak, ev dışı tüketim sektörünün ihtiyaçlarını karşılamada tecrübe, donanım ve kalite ile ilk akla gelen isim olmayı başardık. Ev dışı tüketim sektöründe otel, restoran, kafe, yemek şirketleri, ofis ve daha pek çok işletmenin gıda, sarf ve temizlik malzemelerinin tedariğinde, üreticiler ile işletmeler arasında köprü olarak tüm ihtiyaçlara profesyonel çözümler geliştirdik.

Ev dışı tüketim sektöründe profesyonel adımlar

Bugün Türkiye’de 11 dağıtım merkezi, 350 kamyonluk araç filosu, 45 bin metrekare depolama alanı ve 1.025 çalışan ile 71 ilde g2m olarak profesyonel hizmet sağlıyoruz. ISO 9001 belgesine sahip ev dışı tüketim sektöründeki ilk firma olduk ve ISO 22000 ile bunu perçinledik.

Tüketiciler ve hizmet sunduğumuz müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda ürün portföyümüzü sürekli yenileyerek ve genişleterek bir işletmenin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı kendimize amaç edindik. Bu amaç doğrultusunda sektörün büyümesine de katkı sağlamaya çalışıyoruz. 

Ürün portföyünde ev dışı tüketime özel seçenekler

g2m olarak ev dışı tüketim sektöründe ihtiyaçları ve talepleri doğru şekilde analiz ederek portföyümüzü bu yönde geliştiriyor ve “tek sipariş, tek fatura” konsepti ile günlük operasyonların hızlı ve kolay yönetilmesini sağlıyoruz. 800’e yakın tedarikçi firma ile çalıştığımız ev dışı tüketim sektöründe 10.000’in üzerinde ürünün yer aldığı portföyümüzde kuru gıdalar, süt ve süt ürünleri, taze ve donuk et ve et ürünleri, taze meyveler ve sebzeler, dondurulmuş ürünler, profesyonel pastacılık ürünleri, temizlik ve kâğıt ürünleri, sarf malzemeleri ve diğer gıda dışı ürün grupları yer alıyor. Tedariğini sağladığımız ulusal ve uluslararası markaların yanı sıra iş ortaklarımızın talep ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak kendimize ait özel markalı ürünlerimizle alternatifler sunuyoruz.

Ev dışı tüketim sektörüne özel ithal ürün portföyü

Ev dışı tüketim sektöründe sınırlarımızı sadece Türkiye ile sınırlamayarak, dünya mutfaklarında profesyonellerin kullandığı lezzetleri Türk mutfak şeflerine sunmaya yönelik çözümler geliştirdik. Dünya mutfaklarına ait gurme lezzetlerden oluşan ithal ürün gamımız ile gastronomi trendlerine uygun teknik uygulamalar ve reçete önerileriyle müşterilerimize ilham veriyoruz. Bugün ithal ürün yelpazemizde; en iyi tahılların elde edildiği İtalya’nın ünlü Molise bölgesinden La Molisana makarnalar, sıcak ve heyecan verici Güney Afrika lezzetlerinden Piri Piri soslar, Tayland mutfağının aromatik lezzetlerini barındıran Thai Pride soslar ve dünya mutfaklarında sosları ve sirkeleri ile büyük rağbet gören Toschi sos ve sirkeleri ve daha fazlası yer alıyor. 

Ev dışı tüketimde kalite standartları

Ev dışı tüketim sektöründe gıda kodeksine uygun olmayan ürünlerin alınıp satılması, standart dışı depolama ve dağıtım, iş güvenliğindeki aksaklıklar en büyük problemler arasında yer alıyor. g2m olarak ev dışı tüketim sektöründe gıda güvenliği prensipleriyle hizmet veriyoruz. Bu doğrultuda üreticiden işletmelerin deposuna kadar giden süreçte her aşamada kalite standartlarını bir bir yerine getiriyoruz.  45.000 m2 kapalı alanda, her türlü ürünü sağlıklı ve hijyenik şekilde depolamaya olanak sağlayan yüksek standartlardaki depolarımız ile tüm operasyonlarımızı profesyonel şekilde yönetiyoruz. Uluslararası standartlarda hizmetimizi belgeleyen ISO 9001 ve 22000 gıda güvenliği kalite belgeleri ile g2m kalite güvencesini tescilliyoruz.

Et ürünlerinde ev dışı tüketim sektörüne özel profesyonel çözümler

Dondurulmuş ürünler ve bu ürünlerin muhafaza ve dağıtımı ev dışı tüketim sektöründe en hassas konular arasında yer alıyor. Tamamı frigorifik 350 araç ile uluslararası kalitede partnerlerimize hizmet sağlıyoruz.  Araçlarımızda yer alan çift rejimli sistem ile -18°C ve +4°C hem taze, hem de dondurulmuş ürünü aynı araçla taşıyabiliyoruz. Sahip olduğumuz teknik donanımlarımızın yanında Lokum Et ile dondurulmuş et ve et ürünlerinde mutfak profesyonellerini kalite ile buluşturuyoruz. Profesyonel mutfakların ihtiyaçlarına göre hizmet veren Lokum Et ile ev dışı tüketim sektörünün en yaygın kırmızı et tedarikçisi konumundayız.

Ev dışı tüketimde sebze ve meyve operasyonlarında birbirinden farklı seçenekler

Sebze ve meyve operasyonlarında da sahip olduğumuz hizmetler ile yine ev dışı tüketim sektörüne birbirinden farklı seçenekler sunuyoruz. Sebze meyve operasyonlarında Cater Fresh ile büyük küçük işletme ayırmaksızın eşit ve standart hizmet sunuyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından özenle seçilmiş üreticilerden toplanan taze meyve ve sebzeleri ev dışı tüketim sektörünün ihtiyaçlarını karşılamak üzere horeca ve catering standartlarında hazırlıyoruz. Horeca standartlarında ‘’elleçleme operasyonu’’ ile sebze ve meyveleri ayıklanmış ve istiflenmiş şekilde iş ortaklarımıza sunuyoruz.

Sektörde yer aldığımız 34 yıldır  ev dışı tüketim sektörünün ihtiyaçlarını çok iyi çözümleyerek ve hizmetlerimizi bu yönde geliştirerek bugün sektörün lider referans şirketi olmayı başardık. Bundan sonraki günlerde de hedeflerimizden ve özelliklerimizden vazgeçmeden ev dışı tüketim sektörünün ihtiyaçlarına çözüm olmaya ve birlikte yükselmeye devam edeceğiz...