Fora Az Tuzlu Siyah Zeytin (1*2,5kg)

Ürün Kodu:1009145

%27
625,00 TL 455,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

ZEYTİN SİYAH AZ TUZLU (181-230) (1*2,5KG) FORA Özellikleri Nelerdir?

  • Mazleme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Kahvaltılık Türü
  • Adet: 181-230
  • Kilogram: 2.5 Kg

 

ZEYTİN SİYAH AZ TUZLU (181-230) (1*2,5KG) FORA

Zeytin topraklarımızda yetişen en kadim besinlerdendir. Bunun en önemli kanıtı ise zeytinin hemen her yerde tüketilebilir olmasıdır. Zeytin bugün gıda işletmecilerinin ellerinde de bambaşka hallere bürünebilir.

İşletmeler sürekli kullanmış oldukları zeytini tenekeler ya da daha büyük kavanozlarla satın alır. Satın alınan bu zeytin seçeneklerinden biri de az tuzlu siyah zeytindir. Zeytinin çok fazla çeşidi vardır, salamura ile kullanıma hazırlanan bir ürün olduğu için çoğunlukla tuzlu bir yiyecek olarak kabul görür ancak tuz tüketimi konusunda problem yaşayanlar için daha az tuzlu seçenekler de olması gerekir.

Otel restoran veya kafe mutfakları çok sayıda misafire yiyecek hazırlar. Tüm misafirlerin damak tadını ve sağlığını düşünmek gerektiği için az tuzlu siyah zeytine de ihtiyaç duyulur. Fora markası ile üretilen az tuzlu siyah zeytin 2,5 kiloluk tenekelerde satışa sunulur. Her bir tenekede 181 ile 230 aralığında zeytin tanesi yer alır ürünler tamamen aynı kalibrede seçilir ve tek tek elle toplanır. Zeytinler düşük tuz oranına sahip salamura suyunda fermente edilir, tüketime hazır hale getirilir.

Fora Az Tuzlu Siyah Zeytin Özellikleri Nelerdir?

Ülkemizde çok sayıda zeytin ağacı ve zeytin türü bulunur doğru tekniklerle toplanan bu ürünler yine doğru tekniklerle sofralarda ve mutfaklarda tüketime hazır hale getirilir. Az tuzlu Siyah zeytin özellikleri ile mutfakların sıklıkla ihtiyaç duyduğu ürünlerdendir.

Gıda işletmecileri tuz miktarı az olan zeytinler ile çok sayıda farklı kategoride yiyecek hazırlayabilir. Zeytini kullanıma hazır hale getirmenin en önemli basamağı salamura işlemidir. Salamura, yoğun tuz ve saf suyla hazırlanır, doğal olarak az tuzlu zeytinler için tuz miktarı azaltılır. Diğer zeytin türlerine göre nispeten daha az tercih edildiği için iki buçuk kiloluk tenekelerde az tuzlu siyah zeytin fiyatları ile satışa sunulur.

Ürünü açtıktan sonra serin ve kokusuz yerlerde saklanması gerekir. Bu şekilde zeytinin raf ömrü daha uzun olacaktır. Tuz problemi olan tuz kullanmakta belli sınırları bulunan herkesin ilk tercihi tuzsuz zeytinlerdir. Tuzsuz zeytinleri işletmelerin kahvaltılarında, hazırlamış oldukları soslarda, salatalarda pizza ve sandviç türevi ürünlerde görebilirsiniz.