Fora Biberli Yeşil Zeytin (1*8 Kg)

Ürün Kodu:1009206

%25
2.533,33 TL 1.899,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

FORA YEŞİLBİBERLİ ZEYTİN (181-23) (1*8KG) Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Yeşil Zeytin
  • Adet: 181-230 (1 kilogramda)
  • Kilogram :8 Kg
  • Kalori: 154 kcal (100 gram)

 

Fora Yeşil Biberli Zeytin (181-23) (1*8kg)

Biber dolgulu yeşil zeytin denilince aklımıza kahvaltılar gelse de biber dolgulu yeşil zeytin ile farklı özelliğe sahip yiyecekler de hazırlanabilir. Biber dolgulu yeşil zeytin tüketiciden çok fazla talep gördüğü için Fora markası 8 kilogramlık tenekeler halinde üretim yapmaktadır. Markanın üretmiş olduğu bu özel ürün ev dışı tüketim kanallarına hitap eder ve onlar tarafından satın alınır.

Ev dışı tüketim kanalları olarak adlandırdığımız catering firmaları, oteller, restoranlar, pastaneler, büfeler, kafeler mekânlardır. Yeşil zeytin buralarda öncelikle kahvaltı açık büfelerde sunulur. Çok yüksek oranda da üretime dâhil edilir. Biber dolgulu yeşil zeytinden yeni ve farklı yiyecekler üretilir.

Yeşil veya siyah zeytin aynı ağacın ürünüdür aralarındaki en önemli fark yeşil zeytinler henüz olgunlaşmadan hasat edilir, çekirdekleri çıkarıldıktan sonra kırmızı biber ile dolgu yapılarak fermente işlemine alınır.

Biber dolgulu yeşil zeytini her yaştan birey severek tüketir ama özellikle çocuklar çok sever. Gıda işletmeleri menülerinde bu sebeple biber dolgulu yeşil zeytine her zaman için yer verirler. Biber dolgulu yeşil zeytin sadece kahvaltılarda kullanılmaz.

Yeşil zeytinle çeşitli mezeler hazırlanabilir, zeytin mezesi herkesin çok sevdiği bir üründür. Yeşil zeytin pizzalara, kumpirlere, açmalar ve poğaçalara da eklenebilir. Salatalarda ekstra tuz isteyenler de yeşil zeytin ile tatlandırma yoluna gidebilirler.

Fora Yeşil Biberli Zeytin (181-23) (1*8kg)  Özellikleri

8 kilogramlık köşeli teneke, ev mutfaklarından ziyade ev dışı tüketim merkezleri için üretilir. Bu ürünün hazırlanmasında domat çeşidi iri zeytinler kullanılır. Zeytin henüz olgunlaşmadan toplandığı için acılığının ve hamlığının giderilmesi gerekir, bunun için alkali su ile yıkama işlemi yapılır.

Özel tanklar içerisinde fermente edilme işlemi başlar ve zeytin çekirdeği özel makineler yardımıyla çıkartılır.  Zeytinler tatlı kırmızı biber turşusu ile doldurulur, ürün ambalajlanır ve ambalajlı halde pastörize edilir. Fora Yeşil Biberli Zeytin özellikleri ile daha hazırlık aşamasında kendini belli eder.

Biber dolgulu yeşil zeytinin profesyonel mutfaklara ulaşıncaya kadarki yolculuğu bu şekildedir. Teneke içerisindeki zeytin kalibre değeri 181 ile 230 arasındadır, yani 1 kilogram başına bu sayıda zeytin düşer. Zeytinin kalibre değeri bize iriliğini de verir.

Profesyonellere hitap eden bu ürün usta mutfak ekiplerinin elinde bambaşka formlara bürünebilir. Yaratıcılığı yüksek olan şefler biber dolgulu zeytin ile özel yiyecekler hazırlayabilir. İşletme mutfakları ise yeşil biberli zeytin ihtiyacını yüksek oranda karşılayabilmek için g2m Exper üzerinden alışveriş yapabilirler, toptan hizmet veren site de bulunan ürünler ve Fora Yeşil Biberli Zeytin fiyatları oldukça uygundur.