Fora Edremit Çizik Doğal Yeşil Zeytin (1*8 Kg)

Ürün Kodu:1009226

%22
2.000,00 TL 1.550,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Fora Edremit Natural Yeşil Çizik Zeytin (291-320) (1*8kg) Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Yeşil Zeytin
  • Adet: 291-320 (1 kilogramda)
  • Kilogram :8 Kg
  • Kalori: 285 kcal (100 gr)

Fora Edremit Natural Yeşil Çizik Zeytin (291-320) (1*8kg)

Çizik yeşil zeytin Türk mutfağının ve Türk kahvaltı kültürünün en sevilen ürünlerinden birisidir. Ülkemizde çok sayıda zeytin ağacı ve zeytinlik bulunur. Bunların her yıl hasat edilen ürünün çok büyük bir kısmı yağ için ayrılsa da belli bir kısmı da sofralık olarak ayrılır.

Lezzetli zeytinler her zaman için sofralık olarak tüketilir, zeytinler ev tipi mutfaklarda ne kadar büyük öneme sahipse profesyonellerin mutfağında da aynı özenle ve aynı titizlikle kullanılır. Bunun farkında olan Fora markası özel Edremit zeytinini 8 kilogramlık özel ambalajlar halinde satışa sunar.

Fora markası Edremit Körfezi yeşil çizik zeytinini coğrafi işaret koşullarına göre üretir. 8 kilogramlık köşeli tenekeler, profesyonel mutfakların en çok kullandığı ürünlerin başında gelir.  Edremit çizik zeytini, iri ve dolgun yapısı ile bilinir.

Zeytinler henüz tam olarak olgunlaşmadan hasat edilir, fermente işlemine başlamadan önce zeytinin acısı alınır ve ardından salamura işlemi başlar. 2,5-3 ay boyunca salamura suyuna yatırılan zeytinler daha sonrasında özel makineler ile özenle çizilir.

Ambalaj safhası için hazır olan ürünlerin üzerine bir miktar mısır özü yağı gezdirilir ve limon dilimleri ile uygun tenekelere doldurulur. Kapağı kapatılan ürün artık profesyonel mutfaklara doğru yola çıkmaya hazırdır. Tadını ve kokusunu kaybetmeyen Edremit tipi çizik zeytin Fora güvencesi ile ev dışı tüketim merkezlerinin en sevdiği ürünlerin başında gelir.

Fora Edremit Natural Yeşil Çizik Zeytin Özellikleri

8 kilogramlık tenekeler halinde üretilen ve piyasaya sürülen zeytinler lezzetli ve özel bir üründür. Zeytinlerin salamura işlemi yapılırken tamamen doğal tuz ve saf su kullanılır. Teneke içerisinde yer alan zeytinlerin kalibre değeri 291 ile 320'dir. 1 kilogram başına ortalama bu sayıda zeytin düşmektedir.

Edremit çizik zeytini lezzetiyle ve tadıyla çok sayıda kişinin tüketmek istediği ürünlerden birisidir. Yoğun lezzeti ile birlikte ürün sadece kahvaltılarda tercih edilmez, bunun yanı sıra üretilen farklı yiyeceklerin de yardımcı malzemesi olabilir. Zeytinli poğaça, zeytinli açma, pizza, kumpir, meze, salata gibi yiyeceklerin içine zeytin gerçekten çok yakışır.

Satın aldığınız zeytinleri kuru ve serin ortamlarda muhafaza ediniz. Her kullanım sonrası tenekenin kapağını sıkıca kapatınız ve ara ara salamura suyunu kontrol ederek azalıp azalmadığına bakınız. Ürünü g2m güvencesi ve makul Fora Edremit Natural Yeşil Çizik Zeytin fiyatları ile satın almak mümkündür. Toplu alımlar ile işletmeler zeytin ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılayabilir.