Fora Edremit Çizik Yeşil Zeytin (1*8 Kg)

Ürün Kodu:1009214

%23
2.133,33 TL 1.650,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

FORA EDR. YEŞİL ÇİZ. ZEYTİN (261-290) (1*8KG) Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Yeşil Zeytin
  • Adet:261-290 (1 kilogramda)
  • Kilogram :8 Kg
  • Kalori: 285 kcal (100 gr)

 

Fora Edremit Yeşil Çizik Zeytin (261-290) (1*8kg)

Yeşil çizik zeytin hafif bir zeytin lezzeti arayanların en sevdiği ürünlerden birisidir. Ülkemizde yer alan çok sayıda zeytin çeşitlerinden birisi olan Edremit zeytini bugün profesyonel mutfaklarda da sevilerek kullanılıyor ve tüketiliyor.

Fora markası profesyonellerin bu ihtiyacını fark ederek Edremit çizik yeşil zeytini 8 kilogramlık köşeli tenekeler halinde piyasaya sürmüştür. Ağırlığından da anlaşılacağı üzere ürün ev dışı tüketim merkezleri için üretilmiştir.

Yeşil çizik zeytin denilince aklımıza uzun uzun yapılan keyifli kahvaltılar gelse de bu ürün ile farklı lezzetler üretmekte mümkündür. Edremit tipi zeytinler en lezzetli zeytinler sınıfına girer, bu sebeple üretime de dâhil edilerek zeytinin ekstra lezzetinden de yararlanılmaya çalışılır.

Büyük bir özenle seçilen ve hasat edilen Edremit zeytini, yine aynı özenle salamura edilir. Salamura işlemi tamamlandıktan sonra zeytin özel makinelerle el değmeden çizilir, zeytine hoş bir tat vermesi için limon dilimleri eklenir ve ürün ambalajlanma aşamasına kadar gelir. Köşeli tenekeler halinde 8 kilogramlık hazırlanan çizik zeytin daha sonra pastörizasyon işlemine tabi tutulur.

Kahvaltı hizmeti veren açık büfe sunan işletmeler, daha zengin bir görünüm için kahvaltılarına çizik zeytini de dâhil eder. Tadı ve tazeliği bozulmayan ürünleri tüketiciler büyük bir keyifle tüketir.

Fora Edremit Yeşil Çizik Zeytin Özellikleri

Çizik yeşil zeytinin salamura işleminde sadece saf su ve tuz kullanılır, daha sonra içerisine limon dilimleri ve biraz da mısır özü yağı gezdirilir. İri taneli Edremit yeşil zeytini salamura işlemi 2,5-3 ay kadar sürer. Zeytinler, bu süre zarfında özel salamura sıvısı içerisinde bekletilir.

Türk Gıda Kodeksi Sofralık Zeytin Tebliğine uygun üretim yapılır. Fora Edremit Yeşil Çizik Zeytin özellikleri bakımından çok sevilir. Zeytinler oldukça lezzetli olduğu için tüketicilerden de yoğun talep görür. Zeytin, sağlıklı yağ grubuna dâhildir. Günlük belli bir porsiyon zeytin tüketmek gerekir.

Tüm zeytinlerin saklama koşulları önemlidir. Ürün köşeli metal teneke içerisinde yer alır ve metal bir kapağı bulunur. Kullanıldıktan sonra kapak sıkı sıkıya tekrar kapatılmalıdır aksi durumlarda ürünün tadı, rengi ve kokusu bozulabilir. Tenekeyi güneş ışığı almayan serin, rutubetsiz ortamlarda saklamalısınız. Tenekenin içerisindeki sıvı miktarı da belli aralıklarla kontrol edilmelidir.

Profesyonel mutfaklar çizik yeşil zeytinle salatalar, mezeler, açmalar, poğaçalar, pizzalar yapabilir. Her gün binlerce porsiyon yiyecek çıkaran profesyonel mutfaklar uyguna gelen Edremit çizik yeşil zeytin fiyatları ile toptan alışverişler yapabilirler. g2m güvencesi ile haftalık, aylık, hatta yıllık zeytin ihtiyacının karşılanabileceği avantajlı alışverişler yapmak mümkündür.