Fora Ege Kokteyl Yeşil Zeytin (1*8 Kg)

Ürün Kodu:1009244

%22
1.733,33 TL 1.350,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Fora Ege Kokteyl Yeşil Zeytin (231-29) (1*8kg) Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Yeşil Zeytin
  • Adet:261-290 (1 kilogramda)
  • Kilogram :8 Kg
  • Kalori: 200 kcal (100 gr)

Fora Ege Kokteyl Yeşil Zeytin (231-29) (1*8kg)

Kokteyl yeşil zeytin çok sayıda işletmenin açık büfe kahvaltılarında müşterilerine sunmuş olduğu özel ürünlerden biridir. Kokteyl yeşil zeytinler farklı olgunlaşma derecelerine sahip ürünlerin hasat edilerek salamura edilmesiyle oluşturulan bir tür zeytin çeşididir.

Domat cinsi zeytinler dallarından tek tek toplanır ve özenle hasat edilir. Zeytinin içerisinde yer alan doğal acılık ve burukluk kısmen kaybolsun diye alkali su ile yıkama işlemi yapılır, daha sonra salamura işlemi başlar. Salamura işlemi sırasında tamamen doğal tuz ve saf su kullanılır. Geleneksel salamura yöntemi kokteyl yeşil zeytine tadını ve lezzetini verir.

Fora Ege Kokteyl Yeşil Zeytin özellikleri bakımından oldukça sevilen ürünler içerisinde yer alır. Fermantasyon işlemi tamamlandıktan sonra tenekelere aktarılan zeytinler pastörize edilir, zeytinler artık profesyonel mutfaklara doğru yola çıkmaya hazırdır.

Kokteyl yeşil zeytin, siyah zeytinlerden farklı olarak henüz olgunlaşmadan toplanır. Çok sayıda zeytin çeşidi vardır ve profesyonel mutfaklarda da tüm bu zeytinler kendilerine yer bulur. Kokteyl zeytini kahvaltıda ve açık büfelerde kullanmanın yanı sıra bazı özel ürünlerde hazırlanabilir. Zeytinli bir açma, zeytinli bir poğaça, zeytinli kek, zeytinli salata, zeytinli mezeler ve daha fazlası profesyonel mutfaklarda becerikli ekiplerin ellerinden çıkar.

Fora Ege Kokteyl Yeşil Zeytin (231-29) (1*8kg)

Fora markasının piyasaya sunmuş olduğu kokteyl zeytinler kilogram başına 231- 290 adet zeytin içerir. 1 kilogram zeytin hemen hemen bu sayıda zeytin içermektedir. Zeytinin kalibre değeri adını verdiğimiz bu sayı bize zeytinin iriliği hakkında da bilgi verir.

8 kilogramlık köşeli tenekeler halinde üretilen Fora Ege kokteyl yeşil zeytin, iri ve dolgun bir yapıya sahiptir. Ürün çekirdeğinden kolay ayrılır ve tüketmesi de o derece kolaydır. Profesyonel mutfaklarda kokteyl zeytin ile çok sayıda farklı tarif hazırlanabilir.

Kokteyl zeytini doğru saklama koşullarında muhafaza etmek gerekir. Ürün, serin ve kokusuz alanlarda saklanmalıdır. Tadını ve kokusunu kaybetmeden doğal yeşil rengini her daim koruyan sert bir yapıya sahip olmalıdır. Saklama koşulları ihmal edilirse kokteyl zeytinin tadı ve kokusu ve dokusu kaybolabilir.

Kokteyl zeytin ve diğer tüm zeytinler sağlıklı yağ grubuna girer. Yağ bakımından zengin olan kokteyl zeytin neredeyse %95 oranında yağ içermektedir. 100 gramlık kokteyl zeytin 200 kaloriye denk gelir, gün içerisinde belli miktarda zeytin tüketmek sağlık açısından önerilir.

Doğal yağ kaynağı olduğu için vücudun yağ ihtiyacı buradan karşılanabilir ama çok da abartmamak gerekir. Özellikle tuzlu yapısıyla bilinen zeytinleri kontrollü olarak tüketmek önemlidir. Zeytin satın almak isteyen işletmeler Fora Ege Kokteyl Yeşil Zeytin fiyatları ve g2m güvencesi ile alışveriş yapabilirler. Ürün çok sayıda mutfağın ilk taleplerinden birisidir.