Fora Gemlik T. Y. Sele Siyah Zeytin (1*10 Kg)

Ürün Kodu:1009177

%23
2.333,33 TL 1.799,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Fora Yağlı Sele Gemlik Tipi Siyah Zeytin (351-380) (1*10kg) Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Siyah Zeytin
  • Adet: 351-380  (1 kilogramda)
  • Kilogram :10 Kg
  • Kalori: 27 kcal(6 adet-1 porsiyon)

 

Fora Yağlı Sele Gemlik Tipi Siyah Zeytin (351-380) (1*10kg)

Zeytin, kahvaltı kültürümüzün önemli ürünlerinden birisidir. Ülkemiz Akdeniz ikliminin vermiş olduğu güzellikle çok sayıda zeytin ağacına ve zeytin bahçesine ev sahipliği yapar. Bu da bizim için çok fazla zeytin çeşidi anlamına gelir.

Ülkemizde hasat edilen zeytinlerin birçoğu yağ için ayrılsa da çok büyük bir kısmı da sofralık olarak kullanılır. Sofralık zeytinler belli standartlara belli tat ve kokuya sahip ürünlerdir. Ülkemizde sofralık zeytin denilince ise akla ilk Gemlik tipi zeytin gelir. Gemlik tipi yağlı sele zeytin birçok profesyonel mutfağında gözdesidir.

Fora markasının Gemlik tam yağlı sele siyah zeytini tenekeler halinde kullanıma hazır olarak piyasaya sürülür. 10 kiloluk tenekeler içerisinde kilogram başına ortalama 351 ile 380 aralığında zeytin tanesi bulunur.  Bu sayı zeytinin iriliğine göre değişir buna zeytinin kalibre değeri denir.

Gıda işletmecileri ve profesyonel mutfaklar Gemlik yağlı sele siyah zeytin kullanmayı tercih eder. Restoranlar, kafeler veya pastaneler her gün çeşitli üretimler yapar, mutfaklarında ise kullanmış oldukları zeytini toptan şekilde satın alırlar, bu durumda 10 kilogramlık tenekeler oldukça iş görür.

Fora marka, Gemlik tam yağlı sele zeytiniyle ev dışı tüketim mutfaklarında poğaçalar, açmalar pizzalar, hamburgerler, sandviçler, soslar ve daha birçok yiyecek hazırlanabilir. Zeytinin iştah açıcı özelliği de işletmelerin trafiğini ve yoğunluğunu arttırır.

Fora Yağlı Sele Gemlik Tipi Siyah Zeytin Özellikleri

Mutfaklarda çokça kullanılan iki tip zeytinden bahsedebiliriz, bunlardan ilki çok sık bilinen salamura zeytindir. Salamura tipi zeytin tüm süreçlerle birlikte 6-7 aylık bir zaman zarfında mutfaklara kadar ulaşır. Sele zeytin ise çok daha kısa sürede hazırlanarak yoğun bir tat ile müşteriye sunulur.

Sele zeytinin en önemli özelliği ise kıvırcık kabuk yapısıdır.  Marmara Bölgesi zeytinliklerine özgü bir üretim olan sele zeytin, bir ay kadar kısa bir sürede hazırlanıp satışa sunulur.  Erken vakitte hasat edilen sele zeytin bidonlara bir sıra zeytin bir sıra tuz olarak istiflenir.  

Tuzla doğrudan buluşturulan zeytin bir süre sonra tatlanır ve buruk tadını korur. Aynı şekilde zeytinler tenekelere de basılabilir, kuru seleden biraz daha farklı olan bu yöntemde zeytin bekleme aşamasındayken ara ara yağ ilavesi yapılabilir. Bu zeytin türü daha uzun ömürlü ve daha lezzetli olur.

Zeytin satın alındıktan sonra muhafaza koşulları sağlanmazsa gerekli tadı ve kokuyu sunamaz. Bu sebeple ambalajı açılan zeytinler serin, kokusuz ve nemsiz ortamlarda saklanmalıdır. Doğru şekilde muhafaza edilmeyen ürünlerin bir süre sonra sap kısımlarında küflenmeler ve renk değişimleri görülebilir.

Profesyonel mutfakların vazgeçilmezi olan Fora Gemlik tipi yağlı sele siyah zeytin fiyatları için makul seçenekleri g2m ile bulabilirsiniz.  İşletmelerinize toptan zeytin alımı ile avantajlı alışverişler yapabilirsiniz.