Fora Gemlik Yağlı Sele Zeytin (1*10 Kg)

Ürün Kodu:1009127

%27
3.333,33 TL 2.430,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

ZEYTİN GEM. Y. SELE (231-260) (1*10KG) FORA Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Siyah Zeytin
  • Adet: 231-260 (1 kilogramda)
  • Ağırlık: 10 Kg
  • Kalori: 105 kcal (100 gram)

 

Zeytin Gemlik Yağlı Sele (231-260) (1*10kg) Fora

Zeytin, kadim bir mutfak geleneği olan salamuracılığın ilk ürünlerinden biridir. Fora markasının ürettiği yağlı sele zeytini ise profesyonel mutfaklarda hazırlanan Türk kahvaltılarının vazgeçilmezidir. Marmara ve Ege’de yetişen zeytinler; salamura yöntemiyle tüketime hazır hâle gelir, ardından profesyonel mutfaklardaki yerini alır.

Zeytin, bereketin ve barışın sembolüdür. Zeytini özenle hazırlanmış açık büfe kahvaltılarda sıklıkla görürüz. Bunun yanı sıra zeytin; hamur işleri, salatalar ve bitkisel yağ üretiminde de karşımıza çıkar.

Pastaneler, oteller ve restoranlar da kendilerine düzenli şekilde zeytin depolar. Hasat edilen zeytinin çok büyük bir oranı yağ için ayrılsa da kaliteli bir kısmı da sofralık tüketim için hazırlanır.  Doğrudan tüketimin yanı sıra zeytinin usta şeflerin elinde bambaşka bir hâle büründüğü de görülür.

Fora Gemlik Yağlı Sele zeytin, çok sık tercih edilen zeytin türlerinden biridir. Bu durumda işletme sahipleri Fora Gemlik Yağlı Sele zeytin fiyatları için de araştırma yapar. Toptan alımlarda oldukça uygun maliyetlerle alışveriş yapmak mümkündür.

Zeytin Gemlik Yağlı Sele (231-260) (1*10kg) Fora Özellikleri

Yağlı sele zeytin, salamura bir üründür ancak salamura çözeltinin içerisinde kısa süre bekletilir. 20 ila 30 günlük kısa bir süreden sonra yıkanır ve bitkisel yağlarla harmanlanarak kullanıma hazır hale getirilir. 10 kiloluk tenekeler ile de satışa sunulur.

Her 10 kilogramlık teneke de 231-260 arası zeytin tanesi bulunur. Fora Gemlik Yağlı Sele Zeytin özellikleri nedir denilince salamura zeytine göre nispeten daha tuzlu olduğu bilinir.  Dış görünüş olarak ise daha kıvırcık bir yüzeye sahiptir. Üretimi sırasında fazla suyunu salar ve ağızda dolu bir tat bırakır. Zeytin etinden rahatça ayrılır bu sayede hem kolay tüketilir hem de bir sonraki aşamaya hazırlanabilir.

Gemlik yağlı sele zeytini, pastane ve restoran tarzı işletmeler için oldukça uygundur. Hamur işi yapımında sıklıkla kullanılır. Otellerin açık büfelerinde yer alan salata barlarda da yağlı sele zeytine rastlanır. Toptan olarak satın alınan zeytinler işletmelerin her türlü üretiminde kullanılabilir.

Yağlı sele zeytinler, kahvaltı mekânları ve kafelerde kullanıma hazırlanmadan önce yıkanabilir. Yıkama işleminden sonra tekrar yağlanarak müşteriye sunulur.

İşletmeler için sele zeytin ihtiyacı her zaman fazladır. Bu durumda saklama koşulları da önemlidir. Ürünlerin küflenmemesi, bozulmaması için serin ve kuru ortamlar gerekir. Bu ortamları sağlamış olmak tek başına yeterli olmayabilir. Doğru ürün tercihi de önemlidir çünkü teneke içi tuz oranı, yağ ve salamura dengesi de raf ömrünü uzatır.