Aytaç Siyah Zeytin (1*4kg)

Ürün Kodu:1033699

%6
833,02 TL 781,97 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Aytaç Siyah Zeytin (291-320) (1*4 Kg) 

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Siyah Zeytin
  • Adet: 291-320 (1 kilogramda)
  • Ağırlık: 4 Kg
  • Kalori: 27 kcal (1 porsiyon-6 adet)

 

Zeytin, kadim ve uzun yolculuğuyla coğrafyamızda önemli bir yol kat etmiştir. Zeytin denilince akla uzun uzun yapılan keyifli kahvaltılar gelir. Bu kahvaltıları çoğu kez evimizde yaparken çoğu kez de kahvaltı hizmeti veren çeşitli işletmelerde yapabiliriz.

Aytaç markası ile satılan siyah zeytin 4 kilogramlık tenekeler halinde bulunur. Teneke de yer alan zeytinlerin kalibre değeri 291 ile 320 aralığındadır. Gıda işletmeleri zeytini kullanacakları yere göre seçer. Aynı zamanda teneke halinde zeytin alımı yaptıklarında daha uygun fiyatlar öderler.

Zeytin,  sadece kahvaltılık bir ürün değildir her ne kadar kahvaltılarla özdeşleşmiş olsa da zeytinin içine girmiş olduğu her yiyecek ayrı bir tada sahip olur. Zeytin siyah (291-320) (1*4 kg) Aytaç özellikleri ile öne çıkar. Ülkemizde fazlasıyla sevilen hamur işleri zeytin kullanımı ile farklı bir tada bürünür.

Kahvaltı hizmeti veren restoranlar, kafeler, çeşitli şehirlerde yer alan oteller, yemek hizmeti sunan catering firmaları, pastaneler ve daha birçok işletme mutfaklarında siyah zeytine yer verir. Siyah zeytin aynı zamanda iştah açıcı bir özelliğe de sahiptir. Sağlıklı yağ kaynaklarından biri olan zeytin soframıza ve mutfağımıza gelene kadar bu özelliğini kaybetmez.

Zeytin dalından hasat edildikten itibaren salamura süreci başlar. Hazırlanan zeytinler kalibrasyon işleminden geçirilir. Tenekeye konulan ürünlerin hemen hemen hepsinin aynı boyuta sahip olması gerekir. Toplama işlemi sırasında çizilen ezilen zeytinler de kenara ayrılır. İyi bir zeytin en az 6 ay salamura halinde bekler daha sonra yağlanarak profesyonel mutfaklara kadar ulaştırılır.

Aytaç Siyah Zeytin (291-320) (1*4 Kg) Özellikleri

4 kiloluk tenekelerde hazırlanan Aytaç siyah zeytin, kendine has burukluğunu korumaktadır. Ürünlerin üretiminde herhangi bir şekilde kimyasal veya kostik madde kullanılmaz. Zeytinlerin muhafaza işlemi de önemlidir. Teneke açıldıktan sonra hava almayan kaplara doldurarak buzdolabında saklanabilir. Hava ile temas eden zeytinler zaman içinde daha koyu bir renge döner.

Gıda işletmecileri hazırladıkları birçok menüde zeytin kullanır. Zeytinle hazırlanan bir sandviç, zeytinli bir açma veya poğaça, zeytinli salatalar, pizzalar ve akla gelebilecek daha birçok yiyecek zeytinin keskin tadından nasibini alır.

Gıda işletmeleri zeytin satın alırken Aytaç Siyah Zeytin (291-320) (1*4 Kg) fiyatları da önem kazanır. Toptan yapılan alımlar her zaman için daha da avantajlı olur. Teneke ile satışa sunulan siyah zeytin g2m ile uygun fiyat aralıklarına da sahiptir.