Aytaç Tahin (1*4kg)

Ürün Kodu:1033716

%23
640,68 TL 494,95 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Aytaç Tahin  (1*4 Kg) Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Tahin
  • Adet: 1
  • Ağırlık: 4 Kg

 

Aytaç Tahin  (1*4 Kg)

Tahin, profesyonel mutfakların en önemli malzemelerinden biridir. Kimi bölgelerde tahan ismiyle de da anılan tahinin ham maddesi susamdır. Susamların ezilerek çeşitli işlemlerden geçirilmesi ile üretilen tahin, özellikle kış aylarında sıklıkla tüketilen bir besindir.

Tahin üretimi için susam bitkisinin kabuğu soyulur, ardından içinden çıkan tohum kavrulur, ezilerek yağı çıkartılır. Susam ezmesi bu işlemden sonra akıcı, boza kıvamında bir hal alır. Tahin, tüm dünya mutfaklarında yer alır ve profesyonellerin kullandığı ana malzemelerden birisidir.

Tahin, verdiği enerji miktarıyla kış aylarının vazgeçilmez besinlerinden biridir. Tahin denilince aklımıza pekmezle olan muhteşem uyumu gelse de tahin ile ev dışı tüketim mutfaklarında oldukça farklı tatta ve lezzete ürünler ortaya çıkarılabilir.

Catering firmaları, pastaneler, kafeler, restoranlar, oteller, yemekhaneler ve daha birçok işletme tahini mutfaklarına katabilir. Aytaç markalı 4 kiloluk tahin de bunlardan birisidir. Ürün miktarı ile gıda işletmelerine ve profesyonel mutfaklara hitap eder.

Kahvaltılık bir ürün olmasının yanı sıra tahin ile çeşitli soslar, salatalar ve hamur işleri hazırlanabilir. Kaliteli bir tahin, iyi bir şefin elinde çok farklı formlara da bürünebilir. Aynı zamanda tahin, vegan beslenenlerin de tercihlerinden biridir. Peki, profesyonel mutfaklarda tahin ne işe yarar? Aytaç tahin özellikleri nelerdir? Tahinle neler yapılabilir?

Aytaç Tahin (1*4 Kg) Özellikleri

Aytaç markasının ev dışı tüketim mutfaklarına ve gıda işletmecilerine sunmuş olduğu tahin tam bir doğal lif kaynağıdır. Profesyonel ölçekte bir ürün olduğu için 4 kilogram civarında plastik şişelerle hazırlanarak tüketiciye sunulur.

Tahin sade olarak tüketilebilir, bunun yanı sıra bal ya da pekmez ile de karıştırılarak tüketimi mümkündür. Gıda işletmecileri tahinden kahvaltı hizmeti verirken yararlanabilir. Kahvaltılık çeşidini arttırmak, farklı çeşitlerle açık büfe menü oluşturmak önemlidir. Bu menülere tahin eklendiğinde farklı bir hava estirilebilir.

Humus tahinle hazırlanan ürünlerden birisidir. Tüketiciden talep gören ve oldukça sevilen humus için tahin olmazsa olmazdır. Birçok işletme tahini bu yönde de kullanır. Bunun yanı sıra tahinli tatlı çörekler, tahinli ekmekler ve kurabiyeler de tahin kullanılarak kolaylıkla hazırlanabilir. Yine tahin çeşitli sosların hazırlanmasında da farklı bir tat ve lezzet katar. Tatlı, ekşi, tuzlu ve farklı kategoride çok sayıda sosun içerisinde tahinin yağından ve lezzetinden faydalanılabilir.

Ürünü satın aldıktan sonra güneş ışığı almayan kuru, serin ve nemsiz alanlarda saklamak gerekir. Henüz açılmamış bir tahin kavanozu çok uzun süre dayanabilir. Kullanıma başlandıktan ve ürün açıldıktan sonra ise kapağını sıkıca kapatarak uygun muhafaza koşullarında saklamak gerekir. İşletme mutfakları için tahin önemlidir, üründen makul ve uygun Aytaç tahin fiyatları ile yararlanabilir, ürünü Aytaç kalitesi g2m ayrıcalığı ile temin edebilirsiniz.