Barilla Yassi Spagetti Makarna (1*500g)

Ürün Kodu:1030331

%10
30,00 TL 27,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

BARİLLA MAKARNA YASSI SPAGETTİ (1*500 GR) Özellikleri Nelerdir?

  •  Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Sade Makarna
  • Kilogram: 0.5
  • Adet:1

BARİLLA MAKARNA YASSI SPAGETTİ (1*500 GR)

Barilla, İtalyan mutfağının eşsiz lezzetlerinden biri olan makarna konusunda uzmanlaşmış bir markadır. Barilla'nın profesyonel yassı spagetti makarnası, İtalyan mutfağının geleneksel yemeklerinden biri olan spagettinin düz yassı bir versiyonudur. Bu makarna, yüksek kaliteli un ve suyun birleşmesiyle yapılır.

Barilla Yassı Spagetti, klasik spagettinin aksine düz yassı bir şekle sahiptir. Yassı spagetti, daha geniş bir yüzeye sahiptir ve bu sayede sosun makarnaya daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Ayrıca, bu makarna daha kolay bir şekilde kesilerek daha küçük parçalara ayrılabilir, böylece çeşitli yemeklerde kullanımı daha kolay hale gelir.

Barilla Yassı Spagetti, lezzetli tadı ile öne çıkar. Yassı spagetti, genellikle domates soslu yemeklerle servis edilebilir. Bu makarna aynı zamanda farklı sebzeler, et veya deniz ürünleriyle birlikte de kullanılabilir.

Yassı spagetti, diğer tüm makarna türleri gibi pişirilir. Genellikle, bir tencere su kaynatılır ve ardından tuz eklenir. Makarnalar kaynar suya eklenir ve yaklaşık 8-10 dakika boyunca pişirilir. Pişirme süresi, makarnanın ne kadar sert veya yumuşak olmasını istediğinize bağlı olarak değişebilir. Daha sert bir makarna için ürün daha kısa süre pişirilmelidir. Daha yumuşak bir makarna için, makarna daha uzun süre pişirilmelidir.

BARİLLA MAKARNA YASSI SPAGETTİ (1*500 GR) PİŞİRİLMESİ

Yassı spagetti diğer spagetti türleri gibi pişirilir, ancak her tür makarna gibi birkaç önemli noktaya dikkat etmek gerekir.

İlk olarak, makarnanın pişirileceği suyun geniş bir tencereye konulması gerekir. Makarnanın rahatça sığabileceği bir alana ve bol miktarda suya ihtiyacı vardır. Yaklaşık 4 ila 6 litre suya 1 çorba kaşığı tuz eklemek de önemlidir. Tuz, makarnanın tadını artırır ve suyun kaynama sıcaklığını yükseltir.

Su kaynadıktan sonra makarna eklenmelidir. Yassı spagetti makarnaların pişme süresi genellikle 8-12 dakika arasındadır, ancak her marka farklı olabilir. Bu nedenle paket üzerindeki talimatlara uyulmalıdır. Makarna pişirilirken ara sıra karıştırılmalıdır.

Makarna pişirildikten sonra, önceden ısıtılmış bir tavada tereyağı veya zeytinyağı ile karıştırılarak servis edilebilir. Parmesan peyniri veya taze otlar gibi ekstra malzemelerle de tatlandırılabilir.

Makarna pişirme işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da makarnanın al dente yani hafifçe dişe gelir şekilde pişirilmesidir. Bu, makarnanın aşırı pişmemesi ve çorba gibi olmaması için önemlidir. Ayrıca, pişirilen makarna sudan alınırken süzgeç kullanılmalı ve suyunun tamamı süzülmelidir.

Son olarak, makarna pişirildikten sonra hemen tüketilmelidir. Makarna soğudukça yapışkan hale gelebilir ve lezzeti bozulabilir. Eğer tüketilmeyecekse pişirildikten sonra hemen soğuk su altında yıkanarak veya buzlu suya konulup bekletilerek yapışkanlığın önlenmesi sağlanabilir. Ancak bu yöntem makarnanın tazeliğini ve lezzetini biraz etkileyebilir.