Beyda Buğday Nişastası (1*1kg)

Ürün Kodu:1017431

58,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Nişasta Buğday 1*1 Kg Beyda Özellikleri

  • Miktarı: 1 Kg
  • Adet: 1 Adet
  • Raf Ömrü: 2 Yıl
  • Saklama Koşulları: Serin ve kuru yerde

 

Nişasta Buğday (1*1kg) Beyda Özellikleri

Buğdaydan elde edilen ürün mutfaklarda olduğu gibi kozmetik alanında da kullanılır. Nişasta buğday Beyda özellikleri ekonomik boyutta olması yer alır. Mutfaklarda hamur işlerinde ve tatlılarda kıvam ve lezzet verici olarak tercih edilir. Evde yapılan güzellik maskelerinde ürün cildi yeniliyor olması ile kullanılır. Tentürdiyot zehirlenmelerine karşı da kullanılan ürün oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Geniş kullanım alanı ile her mutfakta yer alması gerekir. Raf ömrü uzundur ve paketi açıldıktan sonra serin ve kuru yerde saklandığı takdirde tadında bozulma olmaz. 

Nişasta Buğday (1*1kg) Beyda Nasıl Kullanılır?

Buğdayın çeşitli işlemlerden geçirilmesi ile elde edilen buğday nişastası hamur işlerinin yapılması sırasında hamurun açılmasını kolaylaştırmak için kullanılır. Sütlü tatlılarda ise tarifinde belirtilen miktarda eklendiğinde kıvam almasını sağlar. Kıvam verici özelliği ile soslarda da kullanılır. Nişasta buğday Beyda fiyatları uygun olması ile tercih edilir. Güncel fiyatlarını listemizden inceleyebilirsiniz. Ürün ağzı açıldıktan sonra serin ve kuru yerde saklanmalıdır. Ağzı kapatılarak hava almasının önüne geçilmelidir. Hava almadan saklandığı takdirde bozulmaz ve son kullanma tarihine kadar kullanılabilir. 1kg olan ambalajı ile ürün hamur işlerinin ve tatlıların yoğun yapıldığı mutfakların ihtiyacını karşılar. 

Nişasta Buğday (1*1kg) Beyda Neden Tercih Edilmeli?

Buğdayın özel işlemlerden geçirilmesi ile elde edilen ürün glütensizdir. Bu özelliği ile çölyak hastaları tarafından tercih edilebilir. Buğday nişastası ile hazırlanan maskeler ile ciltte bulunan yağlanma, sivilce ve aknelerin giderilmesi mümkün olur. Sosların üretiminde kıvam verici olması ile kullanılır. Mutfağınızda bu ürün olduğu takdirde çeşitli sosları evde yapma imkanı bulabilirsiniz. Sütlü tatlılara eklendiğinde bağlayıcı özelliği ile içinde bulunan bütün lezzetleri birbirine bağlar. Buğday nişastası ile yapılan muhallebiler tatlı niyetine olduğu gibi küçük çocuklar için geceleri tok tutuyor olması ile de tüketilir. Bu şekilde pastanelerde yapılmış gibi tatlıların evde yapılması mümkün olur. Pek çok tarifte yer alan ürün mutfaklarda olduğunda tarifler sorunsuz yapılabilir. Hamur açmayı kolaylaştıran ürün yufkaların yapışmadan açılmasını sağlar.