Lezzet Ustası Patates Püresi (1*2kg)

Ürün Kodu:1018541

%31
661,50 TL 457,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Püre Patates (1*2 Kg) Bizim Mutfak Özellikleri

 • Miktarı: 1*2 Kg
 • Raf Ömrü: 2 yıl
 • Kullanım Alanları: Mutfak - Kuru Gıda
 • Kuru Gıda Çeşidi: Patates Püresi

Patateslerin püre haline getirilmesi ile hazırlanan bir yemek olan patates püresi, kolay hazırlanması ve fazla malzeme gerektirmemesi yönünden birçok avantajı bünyesinde barındırır. Yemeği yapan kimsenin damak tadı ve beğenisine göre farklı malzemelerin kullanıldığı patates püresi sağlık yönünden de birbirinden farklı birçok faydası olan bir yemek türüdür. 2 kilogramlık paketlerde satışa sunulan püre patates Bizim Mutfak özellikleri açısından bakıldığında mutfaklarımızda yapılması en çok tercih edilen yemeklerden bir tanesidir.

Püre Patates (1*2 Kg) Bizim Mutfak Nasıl Kullanılır?

Sofralarımızı süsleyen ve tabaklarımızdan eksik olmayan yumuşacık kıvamı ve eşsiz lezzetiyle gönüllere taht kuran patates püresi yapım aşamasında ilk olarak patatesler haşlanır. Sonrasında ise haşlanan patatesler soyulur ve doğranır. Doğranan patateslerin içine tereyağı ilave edilerek patatesler ezilir. Ezilen patateslerin içine süt, tuz ve karabiber ilave edilir. Bu şekilde patatesler iyice püre haline gelene kadar ezme işlemine devam edilir. Sıklıkla krema, sarımsak ve tereyağı ile hazırlanan patates püresi, bitkisel yağ, peynir, ekşi krema, maydanoz ve buna benzer birçok farklı şey patates püresini yapan kişinin tercihine göre eklenebilir. Sofralarımızın adeta vazgeçilmez lezzeti haline gelen püre patates Bizim Mutfak fiyatları ile her kullanıcının ondan kolay bir şekilde faydalanmasına olanak tanır. Makul seviyede belirlenen fiyatlar, her kesime hitap edip her bütçeye uygun hale gelir.

Püre Patates (1*2 Kg) Bizim Mutfak Neden Tercih Edilir?

Profesyonel mutfaklarda hazır patates püresi kullanmanın birkaç avantajı bulunur:

 • Hazır patates püresi genellikle konsistans ve lezzet açısından tutarlıdır. Bu, yemeklerinizi her seferinde aynı lezzette ve dokuda hazırlamanıza yardımcı olabilir.
 • Hazır patates püresi kullanmak, taze patatesleri satın almak ve işlemekle geçen maliyeti azaltabilir. Bu, bütçe konusunda daha iyi kontrol sağlar.
 • Hazır patates püresi genellikle uzun ömürlüdür ve stoklanabilir. Bu, mutfaklarda anında kullanılmayı bekleyen bir malzeme olduğu anlamına gelir.
 • Hazır patates püresi, çeşitli yemeklerde kullanılabilir. Püre halindeki patates, garnitürlerden çorbaya kadar birçok farklı yemekte kullanılabilir.
 • Hazır patates püresi kullanarak, mevsime bağlı olarak patates bulma zorunluluğunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bu, patatesin mevsim dışında kullanılmasını veya tedarik edilmesini kolaylaştırabilir.
 • Hazır patates püresi genellikle homojen bir tat profiline sahiptir. Bu, yemeklerinizde tutarlı bir lezzet elde etmenize yardımcı olabilir.
 • Hazır patates püresi kullanmak, taze patatesleri haşlamak, soyup püre haline getirmek gibi zaman alıcı işlemleri atlamayı sağlar. Bu, yoğun bir mutfak ortamında zaman tasarrufu sağlar.