Bizim Mutfak Demi Glace Sos (1*800g)

Ürün Kodu:1016956

%32
334,40 TL 226,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Sos Demi Glace (1*800 G) Bizim Mutfak Özellikleri

  • Miktarı: 800 Gr
  • Sos Türü: Demi Glace
  • Saklama Koşulları: Serin ve Kuru Yer

Demi glace sos, kökenini Fransız mutfağından alan bir sos çeşididir ve et yemeklerinin yanında sıklıkla kullanılır. Kemikli etlerin uzun süre pişirilmesi sonucu elde edilen kahverengi sos, daha sonra sebzeler ve baharatlarla birlikte kaynatılarak zenginleştirilir. Geleneksel tariflerde uzun bir hazırlık süresi gerektiren sos demi glace Bizim Mutfak özellikleri ile beraber lezzeti ve kıvamı oldukça yoğun olan bir üründür.

Sos Demi Glace (1*800g) Bizim Mutfak Nerelerde Kullanılır?

Demi glace sos, özellikle et yemeklerinin yanında servis edilir. Kırmızı et, tavuk, balık gibi birçok et türünün yanında kullanılabilir. Ayrıca sebzeler, makarnalar, risotto gibi yemeklerde de lezzetli bir tat bırakır. Sos, yemeklere özel bir aroma katmak için kullanılır ve et yemeklerinin tadını daha da derinleştirmek için kullanılır. Restoranlarda da yaygın olarak kullanılan sos, yemeklere özel bir lezzet katmak için şefler tarafından tercih edilir. Yemeklere şef dokunuşu, özel bir tat ve aroma katmak isteyenler için Sos Demi Glace Bizim Mutfak fiyatları açısından da ideal bir seçenektir. Demi glace sosu kullanmadan önce, öncelikle paket üzerindeki talimatları takip ederek hazırlamanız gerekir.

Sos Demi Glace (1*800g) Bizim Mutfak Neden Tercih Edilmeli?

Demi glace sos, lezzeti yoğun bir sostur. Et sosları arasında hazırlanması zahmetli olanlardan olan bu sos, hazır paket halinde pratik bir kullanım imkanı sunar. Özellikle et yemekleri için idealdir ve kırmızı et, tavuk, balık gibi birçok et türüyle uyumlu bir lezzet sunar. Ayrıca sebzeler, makarnalar, risotto gibi birçok yemekte de kullanılabilir. Bu sayede, yemeklerde farklı bir tat ve aroma deneyimi sunar. Öncelikle, et suyu ve kemik suyunun birleştirilmesiyle yapıldığı için yoğun bir lezzete sahiptir. Ayrıca, uzun süre kaynatılarak yapıldığı için lezzeti daha da yoğunlaşır. Demi glace sos, kıvamı nedeniyle yemeklere daha fazla lezzet ve görsel çekicilik katar. Kıvamı yüksek olduğu için yemeğin üzerinde kalın bir tabaka oluşturarak sunumunu da güzelleştirir. Kıvamının yanı sıra uzun ömrü nedeniyle de tercih edilir. Buzdolabında saklanabilir ve daha sonra kullanılmak üzere çıkarılabilir. Vişneli sosla birlikte servis edildiğinde, özellikle kırmızı et yemeklerine lezzet ve aroma katar. Bu kombinasyon, Fransız mutfağındaki klasik yemeklerden biridir. Demi glace sos, birçok yemek tarifinde kullanılabilir. Et yemekleri, tavuk yemekleri, deniz ürünleri yemekleri ve sebzeli yemekler gibi birçok yemekle uyumlu bir sostur.