Bizim Mutfak Et Bulyon (1*5kg)

Ürün Kodu:1020904

%49
1.060,90 TL 542,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Bulyon Et Lezzet Ustası (1*5 Kg) Bizim Mutfak

  • Miktarı: 1*750 Gr
  • Raf Ömrü: 2 Yıl
  • Kullanım Alanları: Mutfak - Kuru Gıda
  • Kuru Gu Çeşidi: Bulyon Et

Çorbaların, pilavların, makarnaların, sulu yemek ve sebze yemeklerinin bulyon et suyu ile yapılması, onların lezzetlerini artıran önemli bir unsurdur. Birçok kimse et suyu yapmanın zorluklarına katlanmamak için hazır olarak satışa sunulan bulyon et suyu kullanmayı tercih eder. 5 kilogramlık paketler halinde satışa sunulan bulyon et lezzet ustası Bizim Mutfak özellikleri sayesinde yoğun bir şekilde tercih edilen bu ürünlerin başında gelir.

Bulyon Et Lezzet Ustası (1*5 Kg) Bizim Mutfak Nasıl Kullanılır?

Geleneksel lezzetlerin klasikleri arasında yer alan bulyon et suyu, mutfakların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Sıcak suda hızla çözünmesi sayesinde yemeklerde çokça tercih edilen bulyon et lezzet ustası Bizim Mutfak fiyatları oldukça uygun tutularak her kesime hitap etmesi sağlanır. Ağırlıklı olarak çorbalarda, pilavlarda, baklagillerde, soslarda, sulu yemeklerde ve sebze türü yemeklerde yoğun bir şekilde tercih edilen bulyon et suyu, ortaya daha lezzetli yemeklerin çıkmasını mümkün kılar. Kullanımı açısından oldukça pratik olan bulyon et suyu, mutfaklardaki yerini korumaya devam eder. Elbette lezzetli yemek yapmanın en büyük sırrı, bazen küçük bir dokunuş yapmakta yatar. Fakat bazen de istenilen ideal lezzeti yakalayabilmek için bir yemeği defalarca kez yeniden yapmak gerekebilir.

Bulyon Et Lezzet Ustası (1*5 Kg) Bizim Mutfak Neden Tercih Edilir?

Bulyon et suyu son dönemlerde üretilen bir ürün gibi algılansa da aslında bulyon et suyunun yapımı çok daha eskilere dayanır. Özellikle et ve kemiğin bazı baharatlar ve sebzelerle birlikte, aynı kapta su içinde kaynatılması yoluyla et ve kemiğin tadının suya geçmesi sağlanır. Bu şekilde kaynatılan su, sıcakken süzülür ve soğumaya bırakılarak katılaşması sağlanır. Bu yöntem kullanılarak elde edilen et bulyon yemeklere lezzet katmaya devam eder. Oldukça zahmetli olan ve zaman alan et bu yöntem, fabrikalarda et bulyon olarak üretilen tabletlerle insanlığın hizmetine sunulmaya devam eder. Bu sayede üretimi yoğun olan bulyon et suyu, yemek yapılan her kabın içine girmekte ve içine girdiği her yemeğe lezzet vermekte kararlı bir tutum sergiler.