Bizim Mutfak Kazandibi (1*3,24kg)

Ürün Kodu:1023316

%31
647,00 TL 447,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

BİZİM MUTFAK KAZANDİBİ  (1*3 KG) Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda 
  • Grubu: Türk Tatlıları
  • Adet :1  
  • Ağırlık: 3 Kg

 

Bizim Mutfak Kazandibi  (1*3 Kg)

Kazandibi, Türk mutfağının efsanevi tatlılarından birisidir. Osmanlı mutfağı ile özdeşleşen tatlı muhallebinin en güzel hallerinden birisidir. Profesyonel mutfakların geleneksel Türk tatlılarının bulunduğu stantlarda kazandibi yoksa büyük bir eksiklik var demektir.

Kazandibi tatlısı normalde muhallebiden oluşsa da bu tatlının özelliği biraz daha farklıdır. Dibi tutturulan ve hatta hafifçe yakılan tatlının lezzeti etkileyicidir. Bu lezzetli ve özel tatlıyı büyük profesyonel mutfaklara taşıyabilmenin en kolay yolu toz tatlı kullanmaktan geçer. Bizim Mutfak markasının hazırlamış olduğu toz kazandibi 3,24 kilo ağırlığındaki ambalajlarla piyasaya sürülür.

Tamamen toz formda olan tatlı sütle pişirilerek muhallebi kıvamına getirilir, içinden çıkan karamel sos ile birlikte yakma işlemi gerçekleştirilir. Artık tatlı orijinal kazandibi görünümünü alır. Ev dışı tüketim mutfaklarının en önemli özelliği hızlı olmaktır. Hızlı olmak kadar kalite de önemlidir. Bu sebeple toz tatlılar hem hızlı hem pratik hem de lezzetli olduğu için tercih edilir.

Toz karışımın içerisinde süt, un, nişasta, yumurta gibi malzemeler yer alır. Tüm bu malzemeler usulüne uygun bir şekilde miks hale getirilmiştir. Usta şeflere sadece bu tozu süt ile buluşturmak kalır. Ardından yapılan yakma işlemi de en son dokunuştur. Bizim Mutfak Kazandibi özellikleri bakımından ön plana çıkar ve çok sevilir.

Normal şartlarda hazırlaması ve kıvam alması oldukça zor olan bu tatlı artık çok kolay bir şekilde hazırlanabilir.  İşletme mutfaklarında hızlı ve seri şekilde tatlı standını genişletmek, çeşitleri artırabilmek için kazandibini mutlaka denemelisiniz, geleneksel bir lezzet olan kazandibi tatlısı yoğun kıvamıyla ve tadıyla tüm müşterilerin bir kez daha gönlünü kazanacaktır.

Bizim Mutfak Kazandibi Özellikleri

Kazandibi hazırlamak isteyen profesyonel mutfak çalışanları toz formda yer alan ürünü sütle buluşturduklarında şahane bir muhallebi elde edebilir.  Ardından pişirilen muhallebi soğumadan metal bir tepsiye yayılan karamel sosun üzerine yayılır. Yakma işlemi tamamlandığında tepsiden tatlı rahatça kazınabilir.

Kazandibi yanık haliyle servis edilir ancak süslemek ve farklı bir tat katmak istenilirse üzerine tarçın da serpilebilir. Pişme işleminden ve karamelize işleminden sonra tatlının en az 2 saat buzdolabında kalması daha lezzetli olmasını sağlar. Kazandibi satın almak isteyen işletmeler g2m Exper güvencesi ile alışveriş yapabilirler, burada onlar için hazırlanan Bizim Mutfak kazandibi fiyatları oldukça uygun ve avantajlıdır.

Toz kazandibi tam anlamıyla bir kolaylık ve pratikliktir. Ürün 3,24 kilo ağırlığında olduğu profesyonellerin mutfaklarında ihtiyaç duydukları tatlı ihtiyacını belli bir süre karşılamaya hizmet eder.  Paket açıldıktan sonra muhafaza edilmesi de önemlidir, ürünü açtıktan sonra nem, koku ve ısı gibi faktörlerden korumak gerekir. Bunun için kuru ve serin dolaplarda muhafaza edilmesi önerilir.