Bizim Mutfak Keşkül (1*3kg)

Ürün Kodu:1004524

%33
661,60 TL 444,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Bizim Mutfak Keşkül  (1*3kg) Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Türk Tatlıları
  • Adet: 1
  • Ağırlık: 3 Kg
  • Kalori: 213 kcal( 1 porsiyon)

 

Bizim Mutfak Keşkül  (1*3kg)

Bizim Mutfak Keşkül, geleneksel lezzete sahip Türk tatlılarının başında gelir. Türk mutfağına özgü bir tatlı olan keşkülün içerisinde süt, badem, pirinç ve patates unu gibi malzemeler bulunur. Farklı bir tat ve lezzet arayanların tercih ettiği keşkül çok sayıda gıda işletmesinin mutfağında da yer alır.

Profesyonel mutfaklarda çıkarılan tatlıların porsiyon sayısı her zaman için fazladır. Bu porsiyonları hazırlamak ve tatlıların aynı kıvamda olmasını sağlamak ise bazen zor olabilir.  İşte bunun için üretilen Bizim Mutfak Keşkül, 3 kilogramlık paketler halinde profesyonel mutfaklara kadar sunulmuştur.

Ürün toz formdadır ve hava almayan poşetlerde ambalajlanmıştır. Tüketime hazır hale gelmesi için keşkül tozunu sadece sütle buluşturmak yeterli olacaktır. 3 kilogramlık toz keşkül için 16 litre süt gerekir.  Hazırlanan keşkülden yaklaşık 144 adet porsiyon çıkar, görüldüğü üzere ürün oldukça pratik ve avantajlıdır.

Bizim Mutfak keşkül özellikleri ile Türk profesyonel mutfağının sevilen tatlılarındandır. Keşkülü hazırladıktan sonra üzerine badem, toz fıstık, fındık veya hindistan cevizi gibi yardımcı malzemeler eklenebilir. Pişirme tekniği oldukça kolay olduğu için aynı zamanda pratik bir üründür.

Sütlü tatlılar, kalori bakımından biraz daha masum bulunsa da şeker ve karbonhidrat oranları yüksek olduğu için bunu gözeterek tüketmek gerekir. Keşkül oldukça sevilen bir tatlıdır ancak bir kâse keşkül neredeyse 213 kaloriye denk gelir.

Bizim Mutfak Keşkül Özellikleri

Hedef kitlesi catering firmaları, oteller, yurtlar, yemekhaneler, hastaneler, restoranlar, kafeler olan Bizim Mutfak Keşkül; tatlı stantlarında sıkça yer alır. Türk tatlıları içerisinde geleneksel özelliğini koruyan ürün, Bizim Mutfak tarafından kuru gıda kategorisinde üretilir.

3 kilogramlık paketler halinde ambalajlanan keşkül tamamen toz halindedir, muhallebi haline gelmesi ve tüketime hazır olması için süt ile pişirilmesi yeterlidir. Herhangi bir ürüne daha ihtiyaç duyulmaz. İçerisinde yer alan öğütülmüş badem keşkülün tadını özel kılmaktadır.

Çırpılmış hale getirilen süt, badem ve şeker tozu doğru şekilde dengelenmiştir. Normal şartlarda profesyonel mutfaklarda zahmetli şekilde hazırlanan tatlı bu şekilde oldukça pratiktir. Profesyonel mutfaklarda hem lezzetten hem de zamandan tasarruf edebilmek için idealdir.

Ürünün saklanma koşulları da önemlidir, ev dışı tüketim mutfaklarında bu tarz ürünler hızlı şekilde biter ancak bazen açılan ürünün paketinde saklanması da gerekebilir.  Toz keşkül her zaman için serin ve kokusuz ortamlarda muhafaza edilmelidir. Doğrudan güneş ışığına, neme ve ısıya maruz kalmak keşkülün tadını bozar.

Ürünü g2m güvencesi ve uyguna gelen Bizim Mutfak Keşkül fiyatları ile satın almak mümkündür. Usta mutfak ekipleri her an ellerinin altında olacak olan Bizim Mutfak keşkül ile tatlı servislerini daha da zenginleştirebilir.