Bizim Mutfak Krem Karamel (1*3,8kg)

Ürün Kodu:1023313

476,30 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Krem Karamel (1*3,8 Kg) Bizim Mutfak

  • Miktarı: 1 Kg
  • Raf Ömrü: 2 Yıl
  • Kullanım Alanları: Mutfak – Kuru Gıda
  • Tatlı Çeşidi: Krem Karamel

 

Tatlı kategorisinde Fransız mutfağının klasikleri arasında yer alan krem karamel, bu tatlıyı tadanlar tarafından çok sevilen bir tatlıdır. Yapım aşamasında çok basit malzemeler kullanılarak hızlı bir şekilde hazırlanan krem karamel, muhteşem kıvamıyla ön plana çıkar. İmalat aşamasında krem karamel Bizim Mutfak özellikleri sayesinde içinden çıkılmaz olarak düşünülen her zor anda, ivedi bir şekilde herkesin yardımına yetişerek en etkin çözümü sunar.

Krem Karamel (1*3,8) Bizim Mutfak Nasıl Kullanılır?

Krem karamel, şeffaf ve karamel soslu bir muhallebi tatlısı olarak karşımıza çıkar. Oldukça hafif, pratik ve sütlü bir tatlı çeşididir. Tabakası sert ve üzeri ise muhallebi kıvamında olan krem karamel tatlısının ana malzemeleri; süt, şeker ve yumurtadır. Fransız ve İspanyol mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan krem karamel, yapımı kolay olan tatlılar arasında yer alır. Bu tatlıyı imal etmek isteyen kimseler için krem karamel Bizim Mutfak fiyatları, en avantajlı duruma işaret eder. İmalat aşamasında kullanılan kapların yarısına gelecek kadar kaynamış su fırın tepsisine eklenir. Öncesinde ısıtılmış olan 170 derece fırında yaklaşık olarak 45 – 50 dakika kalan tatlılar, üzeri hafifçe kızarana dek pişirilir. Bu şekilde fırından çıkarılan krem karamel, oda sıcaklığı seviyesine geldiği zaman üzeri streç ile sarılır ve en az 4 saat olacak şekilde buzdolabında dinlendirilir.   

Krem Karamel (1*3,8 Kg) Bizim Mutfak Faydaları Nelerdir?

Karamelin en çok yakıştığı tatlılardan birisi olan krem karamel, dünya tatlıları arasında yer alarak adından oldukça söz ettirir. Krem karamelin yapımında çok fazla yumurta kullanılıyor olsa da, gayet hafif sütlü bir tatlı olmasının yanında, yüksek besin değeri ile de dikkatleri üzerine çeker. Krem karamel buzdolabında 4 güne kadar dayanabilme özelliğine sahiptir. Bu tatlı türü, hazırlandıktan sonra en az bir gün buzdolabında muhafaza edilir ve soğuk olarak servis edilir. Besin değerinin yüksek ve hafif bir tatlı olması sebebiyle oldukça yoğun bir şekilde talep edilen krem karamel tatlısı, bu yönde oluşan popülaritesini hala korur. Fransız mutfağının gözde lezzetleri arasında yer alan krem karamel, tabakası sert, üzeri ise muhallebi kıvamında olan leziz bir tatlı türüdür.