Bizim Mutfak Sakızlı Muhallebi (1*3kg)

Ürün Kodu:1005719

234,60 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Bizim Mutfak Sakızlı Muhallebi (1*3KG) 

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Türk Tatlıları
  • Adet: 1
  • Ağırlık : 3 Kg
  • Kalori: 185 kcal (1 porsiyon),

 

Bizim Mutfak Sakızlı muhallebi, Türk profesyonel mutfağının en özel tatlılarından biridir. Geleneksel tarzı ile ön plana çıkan muhallebi, içerisindeki damla sakızı ile hoş bir kokuya da sahiptir. Gıda işletme mutfakları için hazırlanan ürün sayesinde tatlı servisleri artık daha zengin ve daha geleneksel bir havaya sahip olabilir.

Bizim Mutfak markası, 3 kilogramlık sakızlı muhallebi tozu üretir. Ürün, damla sakızından elde edilen özel bir reçine ile aromalandırılmıştır. Damla sakızının iştah açıcı özelliği de sakızlı muhallebiyi sevilen tatlılardan biri yapar. Homojen yapıya sahip muhallebi, tam anlamıyla görsel bir şölen de sunar.

3 kilogramlık tozun tamamen hazırlanabilmesi için 15 litrelik süte ihtiyaç duyulur. Ürüne sadece süt ve margarin eklemesi yapmak yeterlidir. Bunların dışında herhangi bir ekstra yardımcı malzeme koymaya gerek yoktur. 15 litre süte mukabil 600 gramlık margarin ürünün lezzetini dengelemek adına yeterli olacaktır. 3 kilogramlık tozun pişirilmesi ile ortaya 117 porsiyona sahip sakızlı muhallebi çıkacaktır.

İşletme mutfaklarında tatlı stantlarının zenginliği ve çeşitliliği önemlidir. Sakızlı muhallebi de geleneksel tatlılardan biri olduğu için tatlı servislerinde kendisine fazlasıyla yer verilir. Toz tatlılar, hem hız hem zamandan kazanmak isteyen profesyonel mutfak ekipleri için avantajlıdır.

Bizim Mutfak Sakızlı Muhallebi Özellikleri

Bizim Mutfak markasının hazırlayıp profesyonel mutfaklara sunduğu bu özel tarif, vazgeçilmezdir. Türk tatlılarının başında yer alan sakızlı muhallebi, kuru gıda kategorisinde üretilir. Muhallebi harcı, tamamen toz formdadır. Pişirildiğinde kıvamlı ve pürüzsüz olur.

Orijinal sakızlı muhallebinin kokusunu ve dokusunu müşterilerine sunmak isteyen işletmeler bu ürünü diledikleri kadar stoklayabilir. Sakızlı muhallebiyi tatlı stantlarına yerleştirirken kalori miktarını da baz almak gerekir.

Sakızlı muhallebi tozu hava almayan ambalajlarda paketlenir. Açıldıktan sonra ya da açılmadan önce ürünü serin ve kokusuz ortamda saklamak gerekir.  Böyle yapılmazsa tatlının orijinal kokusu kaybolur ve istenilen tadı vermez.

Sakızlı muhallebi sade bir şekilde servis edilebileceği gibi farklı yardımcı ürünlerle de bir araya getirilebilir. Örneğin, sakızlı muhallebiden şahane bir bisküvi pastası yapılabilir ya da sakızlı muhallebiden magnolia kupları yapılabilir.  Sakızlı muhallebi tozu, kurabiye ve kek hamurlarına da çok yakışır. 

Ürünü stoklarına dâhil etmek isteyen profesyonel mutfaklar, g2m güvencesiyle alışveriş yapabilir. Toplu alımlarda oldukça makule gelen Bizim Mutfak Sakızlı Muhallebi fiyatları bulmak mümkündür. Usta aşçıların elinde sakızlı muhallebi ile lezzetli ürünler ve tatlılar hazırlanabilir.