Bizim Mutfak Tavuk Bulyon (1*5kg)

Ürün Kodu:1020905

%49
1.011,20 TL 516,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

BİZİM MUTFAK LEZZET USTASI TAVUK BULYON (1*5KG) 

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Tavuk Bulyon
  • Adet: 1
  • Ağırlık: 5 Kg

 

Bulyon, profesyonel mutfaklarda yemeklere ekstra lezzet ve tat sağlayan özel bir üründür. Bulyon yapımında kullanılan birçok teknik, çok daha eskiye dayanır. Etlerin saklanma amaçlı kurutulması, tütsülenmesi ve dondurulması gibi yöntemler zaman içerisinde bulyon üretimini de geliştirdi.

Toz veya tablet halindeki bulyonlar, piliç veya dana etinin çeşitli sebzelerle iyice haşlanarak özleştirilmiş halidir. Bu özlü ve aromatik suya eklenen baharatlar da bulyonun tadını iki katına çıkarır. Doğru yöntemlerle hazırlanmış bulyonlar profesyonel mutfaklarda sıklıkla tercih edilir. Bizim Mutfak lezzet ustası tavuk bulyon özellikleri nelerdir?

Bizim Mutfak markasının ürettiği lezzet ustası tavuk bulyon, 5 kilogramlık ambalajlar halinde ev dışı tüketim merkezlerine sunulur. Tavuk bulyonu hem tablet hem de toz halinde görebiliriz. Her ikisinin de kullanımı kolay ve pratiktir. Tablet halindeki tavuk suyu bulyonlar suyun içerisinde çözülebilirken,  toz halindeki bulyonları ise yemeğe doğrudan katmak mümkündür.

Tavuk suyu, toz bulyon hem sulu yemeklere hem de katı yemeklere gönül rahatlığıyla eklenebilir. Yemeğin tadını ve kokusunu artıran ürün sayesinde lezzetli menüler çıkarılabilir, normal şartlarda tavuğu bu şekilde özleştirerek bir aroma yakalamak profesyonel mutfaklarda dahi çok mümkün olmayabilir. Bulyon yapımı uzun bir süreç olduğu için usta şefler daha pratik kullanımlara yönelirler. Toz tavuk bulyon da bu pratik kullanımlardan birisidir.

Bizim Mutfak Lezzet Ustası Tavuk Bulyon Özellikleri

Tavuk suyu toz bulyonun yemeklere kattığı lezzet ve ekstra tat önemlidir. Bunun yanı sıra ürün pratiktir ve kolay kullanımlıdır. Bu sebeple de iş yoğunluğu fazla olan işletme mutfaklarında sıklıkla tercih edilir. Bizim Mutfak markasının Lezzet Ustası Tavuk Bulyonu hemen her yemeğe kullanılabilecek özelliktedir. Tüketicilerin damak tadına ve yemeğin miktarına göre değişen oranlarda tavuk bulyon kullanımı mümkündür.

Özel tüm yemeklere, çorbalara, pilavlara, soslara, makarnalara katılabilen tavuk suyu bulyon hızlı ve pratik menü çıkarılmasına da yardımcı olur. Ürün satın alındıktan sonra kokudan nemden ve ısıdan uzak tutulmalıdır aksi takdirde ürünün tadını ve kokusunu kaybettiği görülebilir.

Profesyonel mutfaklar toz tavuk bulyonu sürekli kullanır. Bu sebeple sürekli satın alırlar, saklama koşullarına riayet edildiğinde ürün uzun süre dayanır. Menülere hız ve pratiklik katmak isteyen usta şefler, tavuk toz bulyon ile harikalar yaratır.  Ürünü hem g2m güvencesi ile hem de uyguna gelen Bizim Mutfak Lezzet Ustası Tavuk Bulyon fiyatları ile satın alabilirsiniz.