Bizim Mutfak Tavuk Bulyon (1*750g)

Ürün Kodu:1000837

%33
196,60 TL 130,80 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Bizim Mutfak Tavuk Bulyon (1*750GR) Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Tavuk Bulyon
  • Adet :1
  • Ağırlık: 750 gr
  • Kalori: 280 kcal (100 gram)

 

Bizim Mutfak Tavuk Bulyon (1*750gr)

Bulyon, hem Türk mutfağında hem dünya mutfaklarında oldukça sık kullanılan ürünlerden biridir. Profesyonel mutfaklarda hız ve lezzet oldukça önemlidir. Lezzetli menüler çıkarabilmek adına yemeğe ekstra tat katabilecek hazırlıklar gerekir. Bunlardan biri de tavuk ve et suyu bulyon kullanımı olarak bilinir.

Bulyon yapımı genel olarak tavuk veya dana etinin çeşitli sebzelerle ve aynı zamanda baharatlarla kaynatılmasıyla elde edilen aromatik bir özdür. Evet, bulyonu sebzenin ve etin özü olarak düşünebiliriz. Toz haline getirilen bu özel malzeme hem sulu hem de kuru yemeklere lezzet katar.

Bizim Mutfak markasının hazırlamış olduğu tavuk suyu toz bulyon da bu ürünlerden birisidir. 750 gramlık plastik bir kap içerisinde piyasaya sürülen ürüne profesyonel mutfaklar oldukça fazla ilgi gösterir. Restoranlar, pastaneler, kafeler ve catering şirketlerinin en büyük isteği ürünlerini daha da fazla lezzetle ön plana çıkarabilmektir. Toz bulyonlar ise bu lezzeti ikiye katladığı için fazlasıyla tercih edilir.

Tavuk veya et suyu bulyon, hem toz halinde hem de tablet olarak bulunabilir. Toz halindeki bulyonlar kullanım açısından daha kolaydır doğrudan yemeğe atılabilirler. Tablet bulyonlar ise suda çözdürülerek kullanılır, her iki durumda da hem sulu hem de katı yemeklerin tadı ve lezzeti ikiye katlanabilir.

Bizim Mutfak Tavuk Bulyon Özellikleri

Bulyon yapımında kullanılan teknikler oldukça eskiye dayanır. Eskiden et ve tavuklar hızlıca bozulduğu için belli başlı yöntemlerle saklanmaları ve korunmaları gerekirdi. Kurutma, tuzlama ve isleme gibi yöntemler daha sonra bulyon üretimine kadar ulaşmıştır. Peki, Bizim Mutfak Tavuk Bulyon özellikleri nelerdir?

Sebze ve etler uzun süre kaynatılır ve özleştirilir. Et ve sebze tadı iyice birbirine geçince aromatik baharatlar eklenir. Toz ya da tablet haline getirilen ürün,  profesyonel mutfaklara doğru yola çıkar. Hem toz hem de tablet bulyon seçeneği sulu ve katı yemeklerin hazırlanmasında yardımcı olur.

1 litre kadar sıvı içeren sulu yemeklerde 2 yemek kaşığı oranında toz bulyon yeterli olmaktadır. Bu durumda profesyonel mutfaklar bunun çok çok daha fazlasına ihtiyaç duyar. Bizim Mutfak Tavuk Bulyon fiyatları da toplu alımlar için idealdir. 750 gramlık kutular halinde satın alarak raf ömrüne göre depolanabilir.

Profesyonel mutfaklarda kullanılan her ürün gibi bulyon tavuk suyu da ısıdan ve kokudan uzak alanlarda muhafaza edilmelidir. Aksi durumda kapağı kapalı dahi olsa ürünün tadı ve kokusu değişebilir, lezzetini kaybedebilir. Ev dışı tüketimlerde ekstra tat ve lezzet katmak için ürünü g2m güvencesi altında satın alabilirsiniz.