Bizim Baklavalık Teneke Yağı (1*18kg)

Ürün Kodu:1029488

%16
1.480,00 TL 1.243,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Yağ Bakl. Kare Teneke 16,38 Kg (1*18 Lt) Bizim Özellikleri

  • Miktar: 1*18 Lt
  • Raf Ömrü: 2 Yıl
  • Kullanım Alanları: Mutfak - Kuru Gıda
  • Yağ Çeşidi: Pastacılık Yağı

 

Baklava yapımında özellikle kullanılan baklavalık yağ, %100 saf bitkisel bir margarindir. Kızartmalarda yoğun bir şekilde kullanılan ayçiçeği yağına nazaran %25 daha az yağ emilimi sağlar. Böylelikle daha hafif ve daha çıtır kızartmalar yapma imkanı doğar. Kullanılan baklavalık yağ, duman, koku ve köpürme yapmadığı gibi yapılan kızartmalarda tortu ve partikül bırakmaz. 18 litreye eşdeğer 16,38 kilogramlık tenekelerde satışa sunulan yağ bakl. kare teneke Bizim özellikleri ile tüm kullanıcılarına baklava yapımında büyük bir kolaylığa erişme imkanı sağlar.

Yağ Bakl. Kare Teneke 16,38 Kg (1*18 Lt) Bizim Nerede Kullanılır?

Kokusuz, aromasız ve tamamen doğal bir yapıya sahip olan ve özellikle baklava imalatında yoğun bir şekilde kullanım alanı bulan yağ bakl. kare teneke Bizim fiyatları, ekonomik anlamda hiçbir kullanıcısını üzmeyecek makul seviyelerde tespit edilir. Bu sayede her kullanıcısına her anlamda kolay erişim imkanı sağlayan bu yağlık baklava, ortaya daha leziz baklavaların çıkmasını mümkün kılar. Pastanelerde kullanım alanı bulan bu yağ, evlerinde sık bir biçimde baklava türü tatlılar yapan kişilerin de dilediği anda, dilediği şekilde faydalanabileceği bir yağ çeşididir. Her yönden kolay ulaşılabilir olan bu baklavalık yağ ile zor ve imkansız görünen enfes baklava yapımı, artık hiç olmadığı kadar kolaydır.

Yağ Bakl. Kare Teneke 16,38 Kg (1*18 Lt) Bizim Faydası Nedir?

Şerbetli ve yufkalı tatlıların yapımında kullanılan baklavalık yağ, bu tatlılara damaklara yer edecek enfes bir tat verdiği gibi tatlının altın sarısı bir renk ve parlak bir görünüm kazanmasına katkı sunar. Baklavalık yağ aynı zamanda, baklava yapımında kullanılan yufkaların yapışmasını önler. Bu yağın sahip olduğu kat kat kabarma özelliği sayesinde de baklava dilimlerinin en ideal şekilde kabarması ve baklavanın gevrek ve bir o kadar ağızda dağılan bir yapıda olması sağlanır. Bu gibi hamur işlerinin yapımında şık bir şekilde kullanılan pastacılık yağı, yufkaların her katmanına tatlının üzerine dökülen şerbetin yayılmasını daha kolay hale getirir. Bu ve buna benzer birçok farklı özelliği ve faydası olan Bizim markasının bu baklavalık yağı, bu sektörün olmazsa olmazları arasındaki yerini çoktan almıştır.