Bizim Hot Chili Sos (1*2,4kg)

Ürün Kodu:1022854

%12
329,04 TL 289,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

BİZİM HOT CHİLİ (1*2,4KG) Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Sıvı Sos
  • Adet: 6
  • Ağırlık:2.4 Kg
  • Kalori: 11 kcal (100 gram)

Bizim Hot Chili (1*2,4kg)

Hot Chili sos, Tayland mutfağından gelen özel acı bir sostur. Kırmızı acı Chili biberinin sarımsak ve sirke ile buluşması ile oluşan sos, Ortadoğu esintisi taşır.  Türk mutfağında da kendine sağlam bir yer edinen bu sosu, acı seven herkes tüketebilir.

Hot chili sos profesyonel ölçekte hizmet veren mutfakların her türlü departmanında kullanılabilir. Bizim Hot Chili sos, bu ürünlerden birisidir. 2,4 kilogram ağırlığındaki plastik şişeler koliler halinde ev dışı tüketim kanallarına hitap eder. Her bir kolinin içinde 6 adet şişe bulunur.

Catering firmaları, restoranlar, oteller, açık büfe menü çıkartan mekânlar bu sos sayesinde etkili sunumlar yapabilir. Bir sos standı ne kadar zengin olursa o kadar iştah kabartır. Bunu bilen mutfak şefleri pratik kullanımlı olan bu ürünü tercih eder.

Bizim Hot Chili sos, et yemekleri kadar makarna, salata, sos ve meze gibi ürünlere de eklenir. Ürün sos mantığının dışına çıkarak, yemeklerin pişirme aşamasında da kullanılabilir. Et, sotelenirken mühürlenirken, eklenen bir miktar hot chili sos, karamelize bir tat katar.

Hot Chili sosun kullanımı için usta şeflerin reçeteleri de önemlidir. Değişik tarifleri müşteriye sunmadan önce Hot Chili sos yardımı ile son dokunuşlar da yapılabilir. Acı severler, bu özel sos ile yemeklerini daha keyifli hale getirir.

Bizim Hot Chili (1*2,4kg) Özellikleri

Ürünün içinde domates püresi, sirke, tuz,  chili biber, soğan, sarımsak ve jalapeno biber bulunur. Kıvam ve aroma arttıran destekleyici malzemeler de kullanılır. Hot chili sosu mutfaklarda hazırlamak zordur bu sebeple Bizim Hot Chili (1*2,4kg) özellikleri bakımından sıklıkla tercih edilir.

Biber ve sarımsağın uyumu çok iyidir. Bir de domates eklendiğinde ortaya güzel bir tat çıkar. Acı tatları sevenlerin denemesi gereken bu ürün, ev dışı tüketim mutfaklarının sos stantlarını daha da zenginleştirir.

2,4 kilogramlık plastik şişe kullanım kolaylığına sahiptir. Plastik şişede bulunan tutacak sayesinde şişe kolay kavranır ve rahat dökülür. Kullanımdan sonra plastik kapak sıkıca kapatılmalıdır. Kokusu ve tadı bozulmadığı takdirde kullanılabilir.

Profesyonel mutfaklarda hot chili sos nasıl kullanılır? Acı hemen her yiyeceğe yakışır. Profesyonel mutfaklar ise sandviç, hamburger, patates, et, tavuk, balık, makarna, deniz ürünleri, tava yemekleri ve çorbaların yanında bu sosu alternatif olarak sunabilir.

Saklama koşulları da Bizim Hot Chili sos için önemlidir. Raf ömrü 12 ay olan bu ürünü açtıktan sonra maksimum 20°C’lik sıcaklığa kadar saklayabilirsiniz. Serin ve kuru yerlerde saklama yapmak gerekir. Ürünün kapağı da kullanım sonrası kapatılmalıdır.

Hot chili sos, orijinal tarife uygun şekilde hazırlanır. Kullanım için açılan sos, homojen ve pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Yemeğin üzerine dökmek, pişirme aşamasında kullanmak, dip sos yapmak tamamen mutfak şefine kalmıştır.

Bizim Hot Chili sosu profesyonel ekipler, fazlaca satın alır ve stoklar. Doğru ürünü doğru yerde arayanlar için g2m Eksper sitesi idealdir. Burada Bizim Hot Chili fiyatları da oldukça uyguna gelir. Yemeklere farklı bir dokunuş arayan şeflerin ilk tercihi olan ürünü siz de satın alabilirsiniz.