Bizim Sweet Chili Sos (1*2,5kg)

Ürün Kodu:1022855

%11
362,47 TL 322,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

BİZİM SWEET CHİLİ (1*2,5KG) Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Sıvı Sos
  • Adet: 6
  • Ağırlık:2.5 Kg
  • Kalori: 160 kcal (100 gram)

 

Bizim Sweet Chili (1*2,5kg)

Sweet Chili sos, Tayland mutfağına özgü acı tatlı bir sostur. Kırmızı Şili biberinin tatlandırılması ile hazırlanan ürün, sos skalasını genişleten Türk profesyonel mutfağında da kendine yer bulur.. Uzak Doğu mutfağı esintisi taşıyan bu ürünün ülkemizde de bir hayli müdavimi vardır.

Sweet Chili sos hazırlamak profesyonel mutfaklar için bir hayli zahmetli olabilir. Bu durumda hem ihtiyacı karşılayacak hem de lezzeti garanti bir ürüne ihtiyaç duyulur. Bizim Sweet Chili sos da bunun için üretilir.

Sos içinde yoğun bir şekilde sarımsak da kullanılır. Şeker, su, tuz, sarımsak ve kırmızı Chili biberi ile birlikte hazırlanan sos acı-tatlı bir tada sahiptir. Ürünün içinde bazı kıvam arttırıcılar da bulunur. Ünü tüm dünyaya yayılan bu sosa Bizim markasının üretimi ile ulaşmak mümkündür.

Et yemekleri denilince çoğu restoranda sweet chili sos bulmak mümkündür. Bizim markasının üretmiş olduğu sos koliler halinde profesyonel mutfaklar ve ev dışı tüketim merkezleri tarafından satın alınır. Bir kolinin içerisinde 6 adet 2,5 kilogramlık şişe vardır.

2,5 kilogramlık plastik şişe, kolay kullanımlı ve şıktır. Koli halindeki satın alımlar ev dışı tüketim merkezlerinin uzun süreli ihtiyacını karşılamaya yöneliktir. Sos standı geniş olan işletmeler daha çok rağbet görür ve tercih edilir.

Sweet Chili sos et ve tavuk yemeklerine çok yakışır. Ürünün hedef kitlesi, catering firmaları, restoranlar, büfeler vb. mekânlardır. Buralarda hazırlanan her türlü et yemeği için hafif tatlı ama acı bir tat isteyen herkese hitap eden bir sostur.

Bizim Sweet Chili (1*2,5kg) Özellikleri

Belli bir süre önce Türk mutfağına giren bu ürünü Bizim markasının üretimi ile satın alabilirsiniz. 2,5 kilogramlık plastik saplı şişlere halinde tüketime sunulan sweet chili sos, bazı yemekler için pişirme sosu olarak bile kullanılabilir.

Sos kullanımı ile yiyeceklere ekstra tat katmak mümkündür. Ürünlerin sağladığı lezzet kadar kullanım kolaylığı da önemlidir. Sweet chili sos hazırlamak vakit olacağı için kalitesinden emin olunan bir üründe yardım almak daha mantıklıdır.

Profesyonel mutfaklarda, pişirme aşamasında sweet chili sos ile tatlandırma yapılabilir. Bazı şefler ürün yardımı ile marine işlemi bile yapar. Eti yumuşatır, tatlı ve acı aromasıyla tadını değiştirir. Profesyonel mutfaklar için sweet chili sos iyi bir dip sostur. Cips, kraker, karides vb. ürünlerin yanında dip sos olarak kullanılır.

Sweet chili sosu değişik menülerde farklı reçetelerde kullanmak biraz da usta şeflerin marifetine kalmıştır. Değişik tatlar arayanlar için Bizim Sweet Chili özellikleri bakımından denenilesi bir tattır. Pişirme aşamasında kullanılması ile de etlere karamelize bir tat katılmış olur.

Bizim Sweet Chili sosun saklama koşulları da önemlidir. Ürünü güneş ışığından ve ısıdan koruyunuz. Tadı ve kokusu bozulursa acılığını da kaybedebilir. 20° C’de serin ve kuru yerlerde saklama yapılırsa 12 aya kadar raf ömrü bulunur. Açılan ambalajlar sıkıca kapatılmalıdır.

Ürüne g2m sayesinde uyguna gelen Bizim Sweet Chili fiyatları ile ulaşmak mümkündür. Usta şeflerin elinde farklı yiyeceklere tat verecek bu ürünü dilediğiniz miktarlarda depolayabilirsiniz.