Bizim Toz Pasta Kreması (1*1kg)

Ürün Kodu:1005987

%17
180,00 TL 150,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Bizim Toz Pasta Kreması (1*1kg) Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü : Kuru Gıda
  • Grubu: Toz Pasta Krema
  • Adet: 1
  • Ağırlık: 1 Kg
  • Kalori: 320 kcal (200 ml)

 

Bizim Toz Pasta Kreması (1*1kg)

Pasta Kreması enfes pastaların hazırlanmasında kullanılan pürüzsüz bir o kadar da dolgun bir kremadır.  Kıvamı onu oldukça özel kılar. Pandispanyaların bu kadar güzel olmasını sağlayan ürünlerden birisi de kaliteli bir pastacı kremasıdır.

Pasta kreması yapmak çoğu kez zahmetlidir ve zaman alabilir. Bundan dolayı birçok işletme mutfağı hazır toz krema kullanmayı tercih eder. Bu kremalar, lezzetli pastalar hazırlamak için üretilmiş dolgun ve parlak ürünlerdir.

Un, nişasta, şeker, süt, yumurta sarısı ve vanilya gibi malzemeler uygun miktarlarda bir araya getirilir ve pastacı kreması yapabilmek için bir toz mix oluşturulur. Toz formda bulunan bu karışım, profesyonel mutfaklarda pasta yapımı işini neredeyse yarı yarıya indirir.

Pastacı kremasının yapımı kolay gibi görünse de detaylı püf noktalara sahiptir. Bu hazırlık ile vakit kaybetmek istemeyen gıda işletme mutfakları, Bizim Toz Pasta Kreması kullanmayı tercih edebilir. Ürün hem pratik hem de işlevseldir.

Toz halinde bulunan krema, sütle buluştuğunda özel bir kıvam alır. Bizim markasının hazırlamış olduğu pasta kreması 1 kilogramlık poşetlerle ambalajlanır. 1 kilogramlık tozun pasta kremasına dönüştürülebilmesi için 300 ml süt yeterli olur. Peki, Bizim Toz Pasta Kreması özellikleri nelerdir?

Bizim Toz Pasta Kreması (1*1kg) Özellikleri

Bizim Mutfak tarafından piyasaya sürülen ürünün net ağırlığı 1 kilogramdır. Profesyonel ekipler, her türlü pastanın ve hamur işinin hazırlanmasında bu üründen yardım alabilir. Pastacı kreması hazırlamak biraz meşakkatli olduğu için pratik çözümler ev dışı tüketim mutfaklarında her zaman için revaçtadır.

Satın alınan ürün açılmadığı takdirde bir yıllık raf ömrüne sahiptir. Bununla beraber ısı, nem, koku gibi dış etkenlerden bağımsız ortamlarda muhafaza edilmesi de gerekir. Aksi durumlarda pasta kremasının tadı bozulur ve istenilen özelliği vermez.

Pasta kremasını tam kıvamında hazırlamak için sütle çırpmak yeterlidir. Paket üzerinde yer alan süt miktarı toz kremaya eklenir ve yüksek devirde bir çırpıcı yardımı ile köpürtülür. Ürün aynı zamanda dolgu kreması olarak da bilinir. Pasta kreması, süt ile gayet güzel bir kıvam alır ancak su ile de çırpılması mümkündür, soğuk tatlar için de idealdir.

Pasta kreması pişmeye dayanıklıdır bu sebeple ekler, tartolet ve torpil gibi hamur işlerinde de kullanılarak fırına sürülebilir. Ürünün koli içi miktarı 10 pakettir. İşletmeler, çoğu kez koliler halinde uyguna gelen Bizim Toz Pasta Kreması fiyatları ile alışveriş yapar. 

Catering şirketleri, pastaneler, kafeler, restoranlar ve daha birçok gıda işletmecisi pasta kremasını sıklıkla kullanır. Bizim Mutfak Pasta Kreması ile profesyonel mutfaklarda porsiyonluk mini rulo pastalar, dolgulu çörekler, tartlar, ekler, yaş pastalar ve daha birçok özel ürün hazırlanabilir.