Enki Nar Ekşisi (1*6850ml)

Ürün Kodu:1021774

%5
350,00 TL 332,50 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

ENKİ NAR EKŞİLİ SOS (1*6850ML)

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Sıvı Sos
  • Adet: 1
  • Ağırlık: 6850 Ml
  • Kalori: 287 kcal (100 gram)

 

Nar ekşili sos, hem Türk mutfağından hem de uluslararası mutfaklarda özel bir yere sahiptir. Narlar temizlenir, ayıklanır ve belli aşamalardan geçtikten sonra konsantre bir hale getirilir. Ardından içine bazı yardımcı malzemeler eklenir ve sos kıvamını alan nar suyu mutfaklarda keyifle kullanılır.

Profesyonel mutfaklarda önemli bir yere sahip olan nar ekşili sos, ekşi ve mayhoş tadıyla dengeleyici bir üründür. Bunu bilen Enki markası da nar ekşili sos üreterek piyasadaki profesyonel mutfaklara sunar. Ürün plastik bidon içerisinde 6850 ml olarak üretilir.

İçeriğinde glikoz şurubu, nar suyu konsantresi çeşitli koruyucular, su, asitlik düzenleyici ve benzeri ürünler bulunur. Bugün günümüzde nar ekşili sos ile farklı tatlar üreten çok sayıda işletme bulunur. Çiğ köfteciler bu işletmelerin başında gelir, aynı zamanda kebapçılarda da hazırlanan salatalarda nar ekşili sosa rastlayabiliriz.

Türk mutfağının en sevilen soslarından biri olan nar ekşili sos aynı zamanda C vitamini deposu olarak kabul görür. Enki markasının üretmiş olduğu nar ekşili sos profesyonel ölçekte hizmet veren çok sayıda işletmeye hitap eder.

Enki Nar Ekşili Sos 6850 ml miktarı ile ev dışı tüketim merkezlerinde uzun soluklu kullanıma sahiptir. Dileyenler ürünü koli halinde de sipariş edebilir ürün çok sayıda kullanıcıdan olumlu yorumlar alır. Enki Nar Ekşili Sos özellikleri ile sevilen bir üründür.

Nar ekşili sos her türlü mezede, kısırda, salatada, çiğ köftede kullanılabilir. Yoğun kıvamlı bir üründür ve aynı zamanda homojen bir yapıya sahiptir. Profesyonel mutfakların sos standlarındaki zenginliği artırmak amacıyla da nar ekşili sos kullanılabilir.

Enki Nar Ekşili Sos (1*6850ml) Özellikleri

Dalından koparılıp temizlenen narlar, ayıklanır ve belli aşamalardan geçirilerek suyu çıkartılır. Özel kazanlarda kaynatılan bu su katılaştırılır ve içerisine yardımcı malzemeler eklenir.

Ürünün siyaha çalan dolgun bir kırmızıdır. Ürün tamamen doğal narlardan üretilmiştir. Tadı ekşi, kokusu da tatlıdır. Plastik şişe kolay ve ergonomik bir tasarıma sahiptir. Üzerinde yer alan kapak ve tutma kulpu sayesinde rahat bir şekilde taşınabilir. Kapak açıldığında nar ekşisi kullanılmaya hazır bir haldedir.

Nar ekşili sosun saklanma koşulları da önemlidir. Ürünü güneş ışığından uzak tutmak gerekir. Plastik kap içerisinde yer alan nar ekşili sos, doğrudan güneş ışığının altında kalmamalıdır. Serin ve kokusuz ortamlar nar ekşisini saklamak için idealdir. Açılmadığı sürece raf ömrü 2 yıl olarak belirlenmiştir.

Enki nar ekşili sos, toplu üretim yapan gıda işletmeleri için oldukça uygun bir üründür. Ürün satın alındıktan sonra hemen kullanılabilir, her türlü çiğ köfte, kısır ve meze yapımında işletmeler toplu alımlar gerçekleştirebilirler.

Toplu alım yapabilmek için Enki Nar Ekşili Sos fiyatları öğrenmek için g2m sitesine göz atabilirsiniz. Burada yer alan fiyatlar ve ürün bilgileri en doğru şekilde hazırlanır. Lezzet oranı yüksek olan nar ekşili sos ile ile çeşit çeşit mezeler hazırlamak mümkündür.