Fora Siyah Zeytin Ezmesi (1*4 Kg)

Ürün Kodu:1009126

%27
666,67 TL 485,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

FORA SİYAH ZEYTİN EZME (1*4KG) Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Siyah Zeytin
  • Adet: 1
  • Ağırlık: 4 Kg
  • Kalori: 204 kcal (100 gram)

 

Fora Siyah Zeytin Ezme (1*4kg)

Zeytin ezmesi, en kaliteli zeytinlerin bir araya getirilmesi ile oluşan özel bir üründür. Ezme haline getirilen zeytinler kahvaltılıklardan hamur işlerine kadar birçok yiyeceğin hazırlanmasında kullanılır. Sofralık olamayacak kadar küçük zeytinler özel makineler ile ezme haline getirilir.

Fora markasının ürettiği 4 kilogramlık siyah zeytin ezmesi profesyonel mutfakların gözdesidir. Pastaneler, restoranlar ve çeşitli catering firmaları zeytin ezmesi ile harika tatlar ve menüler oluşturabilir.

Zeytin ezmesi sade olarak kullanılabileceği gibi içine kekik, pul biber, nane, isot, kırmız toz biber vb. baharatlar da eklenebilir. Lezzetli zeytinlerin pratik bir formu olan zeytin ezmesi kullanım kolaylığı ile de dikkat çeker.

4 kilogramlık silindir teneke ev dışı tüketim kanallarının uzun süreli kullanımı için çok uygundur. Acılığı ve burukluğu alınan zeytinler ile kıvamında bir zeytin ezmesi hazırlanır. Usta şeflerin bir numaralı tercihi olan Fora siyah zeytin ezmesi özellikleri bakımından ilk sıralarda tercih edilir.

Kalibre işlemi sırasında küçük ama lezzetli zeytinler ezme yapılmak için ayrılır. Zeytin ezmesi siyah zeytinin taşıdığı tüm besin değerlerine sahiptir. Ezmenin içinde çekirdek veya kabuk yoktur, pürüzsüz ve homojen bir kıvama sahiptir.

Profesyonel mutfaklarda pratik olmak çok önemlidir. Menü çıkartmak, birçok porsiyonu art arda ve aynı kıvamda hazırlayabilmek için kullanıma hazır ürünlere ihtiyaç duyulur. Fora siyah zeytin ezmesi de bu ürünlerden biridir. Teneke açıldığında ezme kullanmaya ve tüketmeye hazırdır.

Fora Siyah Zeytin Ezme (1*4kg) Özellikleri

Acılığı giderilen lezzetli zeytinler salamura ve fermente işleminden sonra saf su bulunan özel tanklara alınır. Bu sayede zeytinlerin tuz oranı da azaltılmış olur. El değmeden hazırlanan zeytin ezmesi için profesyonel ölçekteki palper makineleri kullanılır.

Hem çekirdeğinden hem de kabuğundan ayrılan zeytinler, ezilir ve tam kıvamda homojen bir ezme haline gelir. Ürünün içinde katkı maddesi olarak asit bileşikler bulunur. Bu ilave zeytin ezmesinin raf ömrünü artırır.

Ambalajlanmaya hazır hale gelen zeytin ezmesi, profesyonel mutfaklar için 4 kilogramlık tenekelere alınır. Kapağı sıkıca kapatılan ürünün hava ile olan teması tamamen kesilir. Tenekeler pastörizasyon işlemine de tabi tutulduktan sonra, artık yola çıkmaya hazırdır.

Zeytin ezmesi günün her öğünü tüketilir. Gıda işletmeleri de zeytin ezmesi ile açma, poğaça, salata, meze, sos, kek ve kurabiye gibi ürünler hazırlar. Zeytin ezmesi iştah açıcı bir özelliğe sahiptir, tüketiciler zeytin ezmeli hamur işlerine özellikle ilgi duyar.

Profesyonel mutfaklarda her türlü ürünün muhafazası çok önemlidir. Tadı ve kokusu bozulan malzemeler ile üretim yapılamaz. Zeytin ezmesini de kapalı, serin ve kuru ortamlarda saklamak gerekir. Ürün açıldıktan sonra nem, rutubet ve doğrudan güneş ışığından korunmalıdır. Kutunu kapağının altında metal kapak bulunur, metal kapak açıldıktan sonra plastik kapak sıkıca kapatılmalıdır.

Toplu alım yapan gıda üreticileri Fora Siyah Zeytin Ezmesi fiyatları için g2m sitesine göz atabilir. Toplu alımlarda uyguna gelen zeytin ezmesinden stok yapmak, depolamak mümkündür. Hazırlanan lezzetli yiyeceklere son dokunuşu yapmak için Fora siyah zeytin ezmesi kullanılabilir.