Fora Siyah Zeytin Ezmesi Cam (1*175 Gr)

Ürün Kodu:1009165

%27
55,00 TL 40,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

ZEYTİN SİYAH EZME 21ML CAM (1*175GR) FORA Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Kahvaltılık Türü
  • Adet :1
  • Kilogram :175 gram

 

ZEYTİN SİYAH EZME 21ML CAM (1*175GR) FORA

Zeytin ezmesi, endüstriyel mutfakların aranılan malzemelerinden biridir. Güzel ve keyifli bir kahvaltı için zeytin ezmesi tercih edilebilir. Zeytin, bizim topraklarımızda önemli bir yere sahiptir. Ülkemizde çok sayıda zeytinlik ve zeytin çeşidi bulunur.

Zeytinin oldukça kaliteli formlarından birisi de ezme olarak kullanılan halidir. Belli aşamalardan geçirilerek çekirdeklerinden ve kabuğundan ayrılan zeytinler damıtılmış bir lezzete sahip olur. Hem aromatik hem de özlü bir tadı yakalayan zeytin ezmesi kahvaltılar kadar hamur işleri, salatalar, soslar sandviçler, pizzalar ve daha birçok yiyeceğin hazırlanmasında da kullanılır.

Zeytini ezme haline getirmenin ilk yolu ayrıştırma işlemidir. Sofra için uygun büyüklükte olmayan ancak aynı tada sahip zeytinler seçilir. Bu zeytinler tamamen steril ortamlarda çekirdeklerinden ayrılır.  Bu aşamada zeytinlerde bulunan doğal burukluk giderilmeye çalışılır kısa süre fermantasyon havuzlarına alınan zeytinler tanklarda bekletilerek tuz oranları azaltılır. Birkaç aşamadan sonra zeytinler püre haline getirilir.

Çoğu mutfak sade zeytin ezmesini tercih ederken aromatik tatlarla da harmanlanan zeytin ezmeleri de vardır. Pul biber, kimyon, sarımsak, nane, kekik ve benzeri malzemelerle zeytin ezmesine farklı bir tat verilebilir.

Gıda sektöründe zeytin ezmesi kullanım kolaylığı açısından da tercih edilir. Kolay sürülebilmesi ve pürüzsüz yapısıyla zeytinin ezme hali kullanılır. Zeytinle hazırlanmış açmalar ve poğaçalar da çok sayıda tüketici tarafından yoğun talep görür.

ZEYTİN SİYAH EZME 21ML CAM (1*175GR) FORA Özellikleri

Bu ürün kuru gıda kategorisi altında üretilen kahvaltılık bir türdür. Normal şartlarda kahvaltılık olarak bilinmesine rağmen çok sayıda gıdanın hazırlanmasında da yer alır. 21 ml, 175 gramlık cam kavanozlarla da tüketiciye sunulur. Zeytin Siyah Ezme 21ml Cam (1*175gr) Fora Özellikleri ile çok sayıda üründen de ayrılır.

Zeytin ezmesi hazırlanırken salamura işleminde tamamen su ve tuz kullanılır. Püre haline gelmesi beklenen zeytin, 1 zeytinin içermiş olduğu bütün faydalı yağları barındırır. Gıda işi ile ilgilenen işletmeler zeytin ezmesinin iştah açıcı özelliğinden de faydalanabilir. Hamur işleri zaten yeteri kadar iştah kabartır bir de yanlarına hemen herkesin sevdiği zeytin ezmesi eklenince bu ürünler kolaylıkla satılır.

Satılan satın alınan zeytin ezmesinin saklanma koşulları da önemlidir, normal şartlarda 2 yıl kadar kuru ve serin ortamda saklanabilen zeytin ezmesi küçük kavanozlarda çok kısa sürede tüketilebilir. Teneke boyutundaki ambalajlarda ise ürünün saklama koşulları daha dönem kazanır. Zeytin ezmesini açtıktan sonra buzdolabında hava almayan kaplarda kapalı bir şekilde saklayabilirsiniz. Bu sayede tadı, dokusu ve kokusu bozulmaz.

Gıda işletmecileri çok sayıda kişiye menü çıkardıkları için satın aldıkları ürünün miktarı çoğunlukla fazladır. Bu durumda zeytin siyah ezme 21ml cam (1*175gr) Fora fiyatları da önem kazanır. Toptan alımlarda avantajlı alışverişler yapılabilir.