Ova Çiftgeyik Buğday Unu (1*25Kg)

Ürün Kodu:1008790

%8
590,00 TL 540,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

OVA ÇİFTGEYİK BUĞDAY UNU (1*25KG) Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Un
  • Adet :1 
  • Ağırlık: 25 Kg

 

Ova Çiftgeyik Buğday Unu (1*25kg)

Un, hem Türk mutfağında hem de uluslararası mutfaklarda sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Türk geleneksel mutfağında hatırı sayılır bir yere sahip olan un ile oldukça keyifli ve lezzetli yiyecekler üretilebilir.

Profesyonel mutfakların en önemli özelliği ev içi tüketimden ziyade daha fazla oranlarda malzeme satın almalarıdır. Bu durumda ihtiyaç duyacakları ürün oranı da değişir. Ova markasının üretmiş olduğu çiftgeyik buğday unu da bu ihtiyaca yönelik olarak da 25 kiloluk paketler halinde satışa sunulmuştur.

Bu ürün ile birlikte her türlü pasta, börek, çörek, baklava hazırlanabilir. Baklava ve börek hazırlığında kullanılmak için üretilen bu ürün,  durum buğdayından hasat edilir. Böylelikle börek ve baklava gibi çıtırlığı ön planda olan ürünlere ekstra lezzet kazandırılmış olur.

Un, basit bir malzeme değildir. Farklı amaçlara hizmet eden çok sayıda un çeşidi vardır. Profesyonel mutfaklara hitap eden bu sınıflandırma simitlik, kadayıflık, yufkalık, böreklik, baklavalık un şeklinde ilerler.

Doğru un tercihi ile birlikte kaliteli üretim yapılabilir. Ova Çiftgeyik baklava ve böreklik buğday unu kıvamlı bir hamur elde ederek ortaya çıkan ürünlerin kalitesini de arttırır. 25 kilogramlık ambalaj ev dışı tüketim merkezleri için oldukça uygundur.

Ürünü pastaneler, restoranlar, catering firmaları, oteller, yemekhaneler, kafeler ve daha birçok gıda işletmesi kullanabilir. Baklava ve böreklik unlar ile hazırlanan yufka kuruma yapmamalı, yırtılmamalı ve yapışmamalıdır.

Ova Çiftgeyik Buğday Unu (1*25kg) Özellikleri

Unların her ürün için farklı özelliklere sahip olduğunu unutmamak gerekir. Örneğin, kadayıflık bir un ile baklava yapmak mümkün olmayabilir. Tam tersi durumda baklavalık bir un ile kadayıf yapılamayabilir. Doğru un tercihi yapıldığı takdirde ortaya çıkarılan üründe kaliteli ve üstün lezzetli olacaktır. Ova Çiftgeyik Buğday Unu (1*25kg) Özellikleri ile sevilen bir un çeşididir.

Ova Çiftgeyik buğday unu kâğıt kraft torba ile ambalajlanır ve net olarak 25 kilogramdır. İçerisinde buğday unu ve bazı antioksidanlar yer alır. Rutubet oranı %14,5 değerindedir. Ürünün kullanılmadan önce elenmesi de öneriler içerisinde yer alır.

Baklava ve börek hamurlarının en önemli özelliği kolay açılabilmeleridir, aynı zamanda açılan yufkanın inceliği de takdir kazanır. Baklava hamurunun şerbeti iyi çekmesi ve iyi kızarması mühimdir. Tüm bu özellikleri Ova Çiftgeyik buğday unu ile yakalamak mümkündür.

Profesyonellere hitap eden miktarı ve özellikleri ile buğday ununu doğru şekilde muhafaza etmek gerekir. Rutubetsiz ve serin bir ortam saklama koşulları için ideal ortamdır. Aynı zamanda ortamın kokusuz olması da gerekir. Un kolay rutubet alır ve ortamdaki kokuyu içine çeker.

Buğday unu yoğun kalorili bir üründür. Normal şartlarda 100 gramlık sade bir un 364 kaloriye denk gelir ancak ürünle baklava veya börek yapıldığında şüphesiz ki işlenmiş hali daha da kalorili olur. Çeşitli tahılların ve buğdayın öğütülmesi ile oluşan bu özel toz kalorili bir üründür ve kültürümüzdeki yeri başkadır.