Piyale Brownie Miksi (1*10kg)

Ürün Kodu:1027880

%11
1.188,10 TL 1.058,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Brownie Miksi (1*10 Kg) Piyale

  • Miktarı: 1*3 Kg
  • Raf Ömrü: 1 Yıl
  • Kullanım Alanları: Mutfak - Kuru Gıda
  • Tatlı Çeşidi: Brownie Miksi

 

Bir çeşit çikolatalı kek olan brownie miksi, 19. yüzyılda Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da ortaya çıkmıştır. Küçük, yapışkan ve kekimsi kurabiye anlamına gelen brownie, cakey brownie ve fudgy brownie olarak iki türdür. 10 kilogramlık paketlerle satışa sunulan brownie miksi Piyale özellikleri açısından bakıldığında tüm kullanıcıları için ulaşılabilir bir konumda yer alır.

 Brownie Miksi (1*10 Kg) Piyale Nasıl Kullanılır?

İlk brownienin nasıl yapıldığı ile ilgili iki farklı efsane vardır: Bunların ilki mutfakta yapılan bir hata sonucu ortaya çıktığı yönündedir. İkincisi ise Chicago'da bir otel işletmecisinin mutfak şeflerinden yeni bir tatlı yapmalarını istemesi sonucu ortaya çıktığı yönündedir. İçi yapışkan, çok yoğun çikolatalı, uzun süre boyunca tazeliğini koruyabilen, parçalanmayan ya da ufalanmayan lezzetli bir toz karışımı olan brownie miksi Piyale fiyatları ile de farkını ortaya koyar. Fiyat yönünden kullanıcılarına sağlanan bu avantajlı durum ile brownie miksi Piyale, tüm kullanıcılarına her haliyle güzel olan brownie yapma imkânı da sunar. Brownie, içerisinde az miktarda un barındırması sebebiyle kıvamı bilinen kek ve tatlılardan oldukça farklı olur. Brownie içerisine ilave edilen çikolata tadının buram buram hissedilmesi, bu enfes tarifin kıvamının hafif nemli olması gerektiğini gösterir. Bu sebeple brownie tüketilirken ağızda asla kuru bir tat bırakmaz. Bilakis damakta bıraktığı enfes tat ile kendisine hayran bırakır ve bağımlılık yapar.  

Brownie Miksi (1*10 Kg) Piyale Faydası Nelerdir?

İlk tarifi 1893 yılında Fannie Farmer tarafından yazılan "Boston Cooking School Cook Book" isimli kitapta yayınlanan brownie, her yıl 8 Aralık tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'nde milli brownie günü olarak kutlanır. Bu kutlama sebebiyle ülkenin dört bir yanından kek severler bir araya gelme imkânı bulur. Böylece kek severler, kendi yaptıkları brownieleri sergilerler. Tüketilmesi halinde yüksek enerji verimliliği sağlayan brownie, dünya tatlıları listesinde kendine önemli bir yer edinmiştir. Yapımı oldukça basit ve pratik olan ve çantada taşıması mümkün bulunan brownie kolay kutulanabilir bir tatlı türüdür aynı zamanda. Bununla birlikte sütle birlikte tüketildiği zaman doyurucu bir kahvaltı yerine geçen brownie, çay ve kahvenin yanında tüketildiği zaman ise keyifli bir atıştırmalık olur.