Piyale Kazandibi (1*3kg)

Ürün Kodu:1027876

%30
504,00 TL 353,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Piyale Kazandibi  (1*3 KG) 

  • Malzeme Türü : Kuru Gıda
  • Grubu: Türk Tatlıları
  • Adet: 1
  • Ağırlık: 3 Kg
  • Kalori: 200 kcal ( 1 porsiyon)

 

Kazandibi tatlısı Türk mutfağının geleneksel izlerini taşıyan efsanevi tatlılardan biridir. Hazırlanan özel muhallebi, tepsilerde dibi tutturularak kızartılır. Yanık kısım hem göze hem de damaklara hitap eder. Geleneksel Türk tatlılarını tam kıvamında tutturmak biraz zor olabilir. Bu durumda toz formda hazırlanmış, pratik seçenekler tercih edilebilir.

Piyale markasının profesyonel mutfak ekipleri için üretmiş olduğu Piyale kazandibi de bunlardan biridir. Ürün 3 kilogramlık ambalajlar ile piyasaya sürülür. Paketin içerisinde miks haline getirilmiş, süt, şeker, krema, tavuk eti ve nişasta bulunur. Toz haline getirilmiş malzemeler süt ile pişirilerek muhallebi hazırlanır.

Ürünün hedef kitlesi catering şirketleri, pastaneler, kafeler, restoranlar, oteller gibi işletmelerdir. Buralarda yer alan mutfaklar için tatlı standları zengin ve nitelikli olmalıdır. Kazandibi tatlısı da talep gören tatlılardandır.

Profesyonel mutfaklarda hız kazanmak ve pratik şekilde hareket etmek isteyen ekipler, toz kazandibi kullanabilir. Bu geleneksel tadı yakalamak oldukça zor olduğu için ev dışı tüketim merkezleri toz tatlıyı tercih eder.

Pişirme sürecine dair tüm detaylar paket arkasında yer alır. 3 kilogramlık toz tatlı için 12 litre süt yeterlidir. Paketin tamamı kullanılabileceği gibi, ölçerek bir kısmı da kullanılabilir. Özel tadı ile kazandibi hala en sevilen tatlılar arasındadır ve tatlı stantlarını renklendirir.

Piyale Kazandibi  (1*3 KG) Özellikleri

Piyale kazandibi, ev dışı tüketim merkezleri için üretilmiştir. Ürünün tamamı pişirildiğinde neredeyse 120 adet orta porsiyon tatlı çıkar. Kazandibi, geçmişi Osmanlı mutfağına kadar dayanan kadim tatlılardan biridir. Piyale Kazandibi  (1*3 KG) özellikleri nelerdir?

Ürünü hazırlarken süt dışında herhangi bir malzemeye ihtiyaç duyulmaz. Muhallebi pişirilirken su kullanılması da önerilmez. Pişirilen muhallebinin yakma işlemi sırasında dikkatli olmak gerekir. Kazandibine özelliğini veren karamelize edilen tabanıdır.

3 kilogramlık paket, profesyonel mutfaklarda tek seferde kullanılabilir. Eğer yarısı kullanılacaksa kalan ürünü hava almayacak biçimde, serin bir yerde muhafaza etmek gerekir. Toz bir yapıya sahip olduğu için ısıdan ve nemden kolay etkilenir.

Normal şartlarda yapımı bir hayli zor olan tatlı, artık çok sayıda gıda işletmesinin menülerinde yer alabilir. Piyale kazandibi tercih eden işletmeler, seri ve pratik bir biçimde hizmet sunar. Ürünü satın almak isteyenler g2m güvencesi ve oldukça uyguna gelen Piyale Kazandibi fiyatları ile güvenle alışveriş yapabilir.