Piyale Sakızlı Muhallebi (1*3kg)

Ürün Kodu:1027869

%30
325,00 TL 228,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

PİYALE SAKIZLI MUHALLEBİ (1*3 KG) Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu : Türk Tatlıları
  • Adet :1
  • Kilogram :3 Kg
  • Kalori: 116 kcal (1 porsiyon)

 

Piyale Sakızlı Muhallebi (1*3 Kg)

Sakızlı muhallebi, doğal çam sakızı ile tatlandırılmış bir sütlü tatlıdır. Geleneksel Türk mutfağında yeri ayrıdır. Ev dışı tüketim mutfaklarında da sıklıkla hazırlanan ürünlerden birisidir. Müşteriden ve tüketiciden bu ürüne olan yoğun talep profesyonel mutfakları da sakızlı muhallebi hazırlamaya itmektedir.

Ev dışı tüketim mutfaklarının en önemli özelliklerinden birisi hızdır, çünkü bu mutfaklarda tüm işler ve aşamalar hızlı ve seri şekilde ilerler. Bunun için çok sayıda departman ve bölüm bulunur. Tüketiciye bir ürünü hızlı şekilde sunarken lezzetinden de taviz vermemek gerekir. Ürün seri şekilde ortaya çıkabilmeli ama aynı lezzeti ve tadı da koruyabilmelidir.

Tatlı standları ve tatlı büfeleri de bu şekildedir. Burada yer alan ürünlerin hepsinin aynı tat ve lezzette olması istenir. Bunun için Piyale Sakızlı Muhallebi kullanılabilir. Piyale’nin geleneksel lezzeti her yerde yakalamak için özel bir toz karışımı vardır. Bu toz tatlı çok hızlı ve seri şekilde pişirilerek enfes ve orijinale yakın bir ürün ortaya çıkartılır.

Sakızlı muhallebi tozu 3 kilogramlık paketler halinde üretilir. Bu denli fazla ürün kalabalık ev dışı tüketim merkezlerine hitap eder. Sakızlı muhallebiyi hazırlayabilmek için yeterli miktarda sütü toz ile buluşturmak gerekir. Sürekli karıştırılarak pişirilen tatlıya bir miktar margarin veya tereyağı ilavesi de yapılabilir. Tatlı daha da lezzetlenir, ardından porsiyonlara bölünerek süslenir ve tatlı standlarına doğru yola çıkar.

Piyale Sakızlı Muhallebi Özellikleri

Piyale Sakızlı Muhallebi özellikleri arasında öne çıkan, ürünün tamamen toz halinde olmasıdır. Hazırlık aşamasında herhangi ek bir ürüne ihtiyaç duyulmaz. Ürün için sadece süt kullanmak yeterlidir; bunun dışında margarin, vanilya gibi tat ve koku verecek yardımcı maddeler de eklenebilir.

Piyale’nin üreterek piyasaya sürdüğü bu ürün geniş ve büyük işletme mutfaklarına hitap eder. Tamamen ev dışı tüketim için uygun bir üründür ve 3 kilogramlık paketler halinde satılır.

Muhallebi hazırlandıktan sonra üzerine fındık, fıstık, file badem, hindistan cevizi, çikolata, bisküvi, tarçın gibi süsleme malzemeleri eklenebilir. Ürünün tadı bunlarla daha da etkili ve keskin bir hale getirilebilir.

Piyale sakızlı muhallebiyi satın aldıktan sonra saklama koşullarına da dikkat etmek gerekir, çünkü toz bir ürün olduğu için kolay bir şekilde nemden etkilenebilir. Bu sebeple güneşten, ısıdan ve rutubetten uzak tutulmalıdır. Erzak dolapları saklama işlemi için idealdir.

Piyale sakızlı muhallebi, pratikliği ve işlevselliği de ile de ön plana çıkar. Oldukça pratik olan bu tatlı hızlı şekilde hazırlanır. Hızlı olmasına rağmen tadını ve lezzetini de orijinal sakızlı muhallebi kadar korur. Bunun yanı sıra işlevsel bir tatlıdır; sakızlı muhallebi ile çeşitli farklı tatlılarda hazırlanabilir. Bisküvi, etimek, kek gibi taban malzemeleri ile ortaya porsiyonluk pastalar ve kuplar çıkarılabilir.

Sakızlı muhallebi satın almak isteyen profesyonel mutfaklar uyguna gelen makul Piyale sakızlı muhallebi fiyatları ile alışveriş yapabilirler. Tatlı stok yapmaya müsait toz bir üründür.  Toptan alımlar ile birlikte mutfakta bir zenginlik oluşturulabilir.