Piyale Tavuk Bulyon (1*5kg)

Ürün Kodu:1000836

%33
758,00 TL 510,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Piyale Tavuk Bulyon (1*5 Kg) Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Tavuk Bulyon
  • Adet: 1
  • Ağırlık: 5 Kg
  • Kalori: 280 kcal (100 gram )

 

Piyale Tavuk Bulyon (1*5kg)

Bulyon, çeşitli sebze ve etlerin kaynatılarak özlerinin çıkarılması ile oluşan lezzetli bir yardımcı malzemedir. Bulyonlar, bulyon et veya tavuk bulyon olmak üzere ikiye ayrılır. Yemeklere, çorbalara ve soslara ekstra lezzet katmak isteyen işletmeler ve profesyonel mutfaklar; bulyon kullanmayı tercih eder.

Piyale markasıyla üretilen tavuk suyu toz bulyon da bu ürünlerden birisidir. Sebze ve etleri bulyon haline getirme aslında oldukça eski bir tekniktir, eskiden sebzeler ve etler kurutma, isleme ve tuzlama gibi yöntemlerle saklanırdı. Bizlere atalarımızdan miras kalan bu yöntemler daha da geliştirildi ve ev dışı tüketim mutfaklarında da kullanılmaya başlandı. 

Piyale Tavuk Bulyon, daha çok profesyonel mutfaklara hitap eder. 5 kilogramlık plastik kutu içerisinde yer alan tavuk suyu toz bulyon ile hem sulu yemeklere hem katı yemeklere ekstra lezzet ve tat katılabilir. Aslında bulyon çeşitli sebze ve et sularının kaynatılarak özleştirilmiş halidir. Bu sebeple de bütün yemeklere oldukça fazla lezzet katabilir. Profesyonel mutfaklarda bu ürün ile etkili menüler çıkartılır.

Tavuk bulyon, tablet halinde bulunabileceği gibi toz halinde de bulunur. Profesyonel mutfaklarda sebze yemeklerinden tutun her türlü et yemeğinin hazırlanmasına kadar tavuk bulyon kullanılabilir. Tavuk bulyon, et bulyona göre biraz daha hafif bir tada sahiptir bu sebeple buralarda daha sık tercih edilir.

Piyale Tavuk Bulyon (1*5kg) Özellikleri

Tavuk etinin en kaliteli ve özel yerleri, taze ve doğal baharatlarla bir araya getirilir. Eklenen sebzeler ile birlikte ortaya enfes bir posalı sebze suyu çıkartılır. Sebze suyu iyice kurutulur ve çeşitli aşamalardan geçerek toz haline getirilir. Toz tavuk bulyon tablete göre daha rahat kullanıma sahiptir. Peki, Piyale Tavuk Bulyon özellikleri nelerdir?

Gıda işiyle ilgilenen catering firmaları, oteller, restoranlar, pastaneler ve daha birçok yerde tavuk bulyon kullanımı mümkündür. Ne kadar profesyonel olunursa olunsun böyle bir sebze suyunu yapmak, eti bu şekilde özleştirerek kullanmak vakit alır. Bu sebeple işletmeler için tavuk bulyon kullanımı oldukça pratiktir. Hazırlanan sulu veya katı yemeklere yemeğin miktarıyla doğru orantılı olarak bir miktar toz tavuk bulyon eklemek lezzet oranını arttıracaktır.

Tavuk bulyonun kullanımının pratiklik açısından da bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz. Kolay ve işlevsel kullanım için birçok işletme bu ürüne mutfaklarında yer verir. Kullanmadan önce bulyon suda açılabilir. Ürünü doğrudan yemeğe eklemek de mümkündür.  1 litre su oranına sahip yemek için 2 kaşık toz tavuk bulyon yeterli olacaktır.

Satın alınan tüm kuru gıda ürünler gibi toz bulyonun da serin ve kuru ortamda saklanması gerekir. Neme ve rutubete maruz kalan ürün tadını ve kokusunu kaybedebilir ve yemeklerde istenilen sonucu vermez.

Normal şartlarda 100 gramlık bir tavuk toz bulyon içerisinde 280 kalori bulunur. Ev dışı tüketim adreslerinde bu kalori miktarı dikkate alınarak menüler çıkartılır. Ürün profesyonel gıda sektörüne hitap eder ve 5 kilogramlık alımlarda makul Piyale Tavuk Bulyon fiyatları söz konusu olabilir.