Saray İyotlu Tuz (1*1,5kg)

Ürün Kodu:1014561

11,22 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Saray İyotlu Tuz (1*1,5KG) Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Tuz
  • Adet: 1
  • Ağırlık:1.5 Kg

Saray İyotlu Tuz (1*1,5kg)

Tuz, yemeklere lezzet veren önemli bir mineraldir. Yiyeceklere vermiş olduğu tadın yanı sıra vücut için de gereklidir. Toplum olarak tuzlu yiyecekler tüketmeyi severiz. Bu sebeple de tuz mutfaklarda en çabuk biten ürünlerdendir.

Profesyonel mutfaklarda tuzun yeri ayrıdır. Ortaya çıkarılan tariflerde tuz olmazsa olmazdır ama hangi tuz? Hangi tuz seçilirse daha sağlıklı ve daha lezzetli bir tercih yapılmış olur? Profesyonel mutfakların tüm tuz ihtiyacını karşılamak için Saray iyotlu tuz tercih edilebilir.

Saray markasının ürettiği iyotlu tuz, 1,5 kilogramlık paketler halinde piyasaya sürülür. Ürünün hedef kitlesi profesyonel mutfaklardır. Catering şirketleri, restoranlar, cafeler, büfeler vb. profesyonel ekipler mutfaklarında Saray iyotlu tuza yer verebilir.

Tuzun kullanım alanları bir hayli geniştir. Gıda üzerine hizmet veren işletmeler, iyotlu tuzu yoğun bir şekilde kullanır. Birçok yiyeceğin hazırlık aşamasında kullanılan tuz aynı zamanda yemek tariflerinde dengeleyici bir üründür. 

Elbette ki tuz önemli tat verici, lezzet katıcı ögelerden birisidir. Elinizdeki 1,5 kilogramlık Saray İyotlu Tuz, ev dışı tüketim kanallarına hitap eder. Ürün ile birlikte her türlü sos, çorba, ana yemek, ara sıcak ve kahvaltılık hazırlanabilir.

Saray İyotlu Tuz (1*1,5kg) Özellikleri

Saray iyotlu Tuz, Türk gıda kodeksi yemeklik tuz tebliğine göre üretilir. İyotlu tuz kullanımı sağlık açısından oldukça önemlidir. Metabolizmanın olağan sürecini desteklemek, doku onarımını en üst seviyeye çıkarmak aynı zamanda tiroit hormonlarını kontrol etmek için işletme mutfaklarında da iyotlu tuz tercih edilmelidir.

Saray iyotlu tuz, profesyonellere hitap eder ve gıda işletme mutfaklarında önemli bir yere sahiptir. Doğru şekilde kullanımı ile birlikte her türlü yemeğe tat ve lezzet katar. Tuzun, iyotlu, iyotsuz ve iri taneli olmak üzere çeşitleri bulunur. Saray İyotlu Tuz özellikleri bakımından profesyonel mutfakların gözdesidir.

Mutfaklarda kullanılacak olan tuzun steril ve arındırılmış olması gerekir. Yemeklerde ekstra lezzet sağlayabilmenin en önemli yollarından biri tuz kullanımıdır. Saray iyotlu tuz, üretimden sofralara geliş aşamasına kadar en ince ayrıntıya kadar düşünülür. Ülkemizde yer alan doğal tuz kaynaklarından elde edilir ve eklendiği yemeğin kıvamını ve dokusunu tutturarak ortaya çok güzel sonuçlar çıkmasını sağlar.

Ürünü serin ve kokusuz yerlerde muhafaza etmek gerekir. Tuz, kolay nem alabilen bir malzemedir, yemeklerde koku ve tat bozukluğu yaşamamak için ürünü doğru şekilde muhafaza etmek gerekir. Ürünü g2m güvencesi ve toptan Saray İyotlu Tuz fiyatları ile satın alabilirsiniz