Saray İyotlu Tuz (1*750g)

Ürün Kodu:1014562

5,56 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Saray İyotlu Tuz (1*750gr) Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu: Tuz
  • Adet: 1
  • Ağırlık:0.75 Kg

 

Saray İyotlu Tuz (1*750gr)

Türk mutfaklarında sıkça kullanılan iyotlu tuz sayesinde lezzetli ürünler ortaya çıkarılabilir, bunun için Saray markasının üretmiş olduğu 750 gramlık tuz paketleri oldukça idealdir.  Marka 1,5 kilogram, 750 gram veya 10 kilogramlık iyotlu tuz üretimi yapar. Profesyonel mutfaklarda tuz sürekli kullanılan bir ürün olduğu için her daim el altında bulunmalıdır.

Saray 750 gram iyotlu tuz, ev dışı tüketim kanallarına hitap eder. Saray İyotlu Tuz özellikleri bakımından Türk Gıda Kodeksi Yemeklik Tuz Üretim Tebliği’ne göre üretilmiştir. Tüm iyot değerleri, özel iyot katman sistemi ile kontrol altındadır. Saray iyotlu tuz, ev dışı tüketim merkezlerinde sıkça kullanılır. Bunlar catering şirketleri, restoranlar, büfeler, pastaneler, oteller, yemekhaneler gibi yerlerdir. Yemeklerdeki lezzetin en önemli aracı tuz kullanımıdır.

Saray İyotlu Tuz (1*750gr) Özellikleri

İyotlu tuzun lezzet kaygısı kadar günlük vücut faaliyetleri içinde gerekli olduğunu unutmamalıyız.  Saray iyotlu tuz, gerekli iyot değerlerine sahiptir üretiminde ham madde olarak kaya tuzu kullanılmaktadır. Üretimi sonrası 4 yıllık bir raf ömrüne sahiptir. Ürün tek tek alınabileceği gibi koli halinde de tercih edilebilir. İşletme mutfakları koli olarak satın alımlarla günlük, haftalık ve aylık tuz ihtiyaçlarını karşılar.

Saray iyotlu tuz, serin ve kuru ortamda ağzı kapalı olarak muhafaza edilmelidir. Tuz kolay şekilde nem alabilen bir ürün olduğu için ürünün ağzının hava ile temas etmemesi önemlidir. Tuzun kalorisi yoktur ancak insanların günlük belli bir miktarın üzerinde tuz tüketmemeleri önerilir. Tüm ev dışı tüketim kanallarında üretilen yiyecekler de bu miktar baz alınarak üretilir, tüketim yapan bireyler de bunu düşünerek hareket etmeli, tuz oranını dengede tutmaya çalışmalıdır.

Günlük alınması gereken sodyum değerine bakıldığında 5 gramlık tuz tüketmek yeterli olacaktır. Uzun süreli tuz ihtiyacını tek seferde karşılamak isteyen profesyonel mutfaklar Saray İyotlu Tuzu koli halinde satın alabilir. Bir kolinin içerisinde 30 adet 750 gramlık tuz paketi bulunur.

g2m güvencesi ile ihtiyaca yönelik tuz satın alabilmek mümkündür. Toplu alımlarda uyguna gelen Saray İyotlu Tuz fiyatları da söz konusu olabilir. Bütçe yormayan ama kalite vadeden alışverişler ile avantajlı alışverişler yapılabilir.