Tellioğlu Tipo 00 Pizza Unu (1*25kg)

Ürün Kodu:1034179

%6
530,00 TL 499,90 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

TELLİOĞLU TİPO 00 PİZZA UN (1*25 KG) Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu :1  
  • Adet :1
  • Ağırlık :25 Kg
  • Kalori: 364 kcal(100 gram)

Tellioğlu Tipo 00 Pizza Un (1*25 Kg)

Pizza unu, uygun buğday başaklarının belli işlemlerden geçirilerek öğütülmesi ile üretilmiş bir un çeşididir. Ev tipi tüketimlerde unun tek bir özelliğe sahip olduğu düşünülse de aslında un çok farklı ürünlerin üretiminde kullanılan özel bir üründür.

Böreklik un, baklavalık, pidelik, keklik, tostluk, simitlik, bisküvi ve gofretlik unların yanı sıra pizza unu da bulunur. Peki, pizza ununun özelliği nedir, neden bu ismi almıştır ve hangi ürünlerin üretiminde kullanılır?

Pizza unu pizza hazırlamak için hazır hale getirilmiş bir un çeşididir. Ev dışında üretilen pizzalar için kullanılan özel bir undur. Tellioğlu Tipo 00 pizza un da bunlardan biridir. Ürün 25 kilogramlık ambalajı ile piyasaya sürülmüştür. 25 kilogramlık un profesyonel mutfaklara hitap eder.

Ürünün hedef kitlesi restoranlar, pastaneler, catering firmaları, kahvaltı ve yemek hizmeti veren işletmeler, oteller ve buna benzer yerlerdir. Tellioğlu pizza unu endüstriyel pizza üretiminin en önemli ana malzemelerinden biridir.

Ürünü kullanan gıda işletmeleri uzun saatler pizza hamurunu mayalandırabilir. Hamur elastik ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Pişme işlemi gerçekleşirken hamurun kabarcık oluşturmaması da bir diğer avantajıdır. Bu un ile hazırlanan pizzalar İtalyan mamulü ürünler olarak karşımıza çıkar.

Tellioğlu Tipo 00 Pizza Un Özellikleri

Pizza unu yüksek oranda gluten içermektedir. Ürün bazı yardımcı malzemeler de içerir. Unun içinde bayatlamayı kısmen de olsa geciktirmek için bazı enzimler kullanılır. Bu un ile pizzaya ekstra lezzet katmak mümkündür. Un, su ile buluşturulduğunda homojen bir yapıya sahip olur. Profesyonel mutfaklar pizza unuyla tepsi tepsi pizza çıkarabilir. Tüm müşterilerini ve misafirlerini kolaylıkla ağırlayabilirler.

Pizza hamurunu normal şartlarda tutturmak zor olabilir, ürün kabarmayabilir istenilen gevrekliğe erişmeyebilir. Bunun için pratik ürünler her zaman hayat kurtarır, yoğun çalışan gıda işletme mutfaklarında hızlı olmak çok önemlidir. Hem hızlı olmak hem de lezzetli ürünler ortaya koyabilmek için Tellioğlu pizza unu tercih etmek doğru bir seçimdir.

Tellioğlu Tipo 00 pizza unu, mayalamaya uygun bir un çeşididir ve 25 kilogramlık ambalajlarda müşteriye sunulmuştur. Bir pizzadan alınacak lezzeti iki katına çıkarılacak bir şey varsa o da güzel şekilde hazırlanmış bir tabandır. Bu tabanı hazırlayabilmek için ise su tutuculuğu yüksek kaliteli unları tercih etmek gerekir.

Profesyonel mutfaklar hiç boş kalmasın sürekli ellerinin altında kullanacakları ürünlere sahip olsunlar diye üretilen Tellioğlu pizza unu g2m güvencesi ile satın alınabilir.  Toplu alımlarda oldukça uyguna gelen Tellioğlu Tipo 00 Pizza Un fiyatları da bulmak mümkündür.