Tellioğlu Yemeklik Buğday Unu (1*25kg)

Ürün Kodu:1034134

%7
430,00 TL 399,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Tellioğlu Yemeklik Buğday Un (1*25 Kg) Özellikleri Nelerdir?

  • Malzeme Türü: Kuru Gıda
  • Grubu :1  
  • Adet :1
  • Ağırlık :25 Kg
  • Kalori: 362 kcal(100 gram)

Tellioğlu Yemeklik Buğday Un (1*25 Kg)

Un, çeşitli tahılların belli işlemlerden geçirilerek öğütülmesi ile oluşan bir üründür. Bu ürün hem profesyonel Türk mutfaklarında hem de uluslararası ölçekli çok sayıda mutfakta kullanılır. Un ile akla gelemeyecek kadar çok sayıda yiyecek hazırlanabilir.

Geleneksel Türk mutfağında hamur işlerinin belli bir ağırlığı olduğu için un her zaman el altında olmalıdır. Tellioğlu markasının yemeklik ve özel amaçlı olarak üretmiş olduğu buğday unu profesyonel mutfakların ihtiyaçlarına cevap verecek niteliktedir.

Ürün belli bir ihtiyacı karşılamak amacıyla piyasaya sürülür ve bu sebeple 25 kilogramlık çuvallar halindedir. Tellioğlu markasının üretmiş olduğu bu ürün daha ziyade yemeklik özelliğe sahiptir. Ev dışı tüketim merkezleri tarafından satın alınan bu unu uzman mutfak ekipleri diledikleri gibi kullanabilirler.

Markanın üretmiş olduğu çok farklı unlar da bulunur. Daha doğrusu un kullanılacak yere göre üretilir. Bir pizza yapmak, kadayıf üretmek, ekmek yapmak, yufka hazırlamak, baklava hazırlamak, pide, kek simit gibi ürünleri üretmek için farklı özelliklere sahip unlar bulunur.

Ürün catering şirketlerine, pastanelere, restoranlara, büfelere hitap eder. Buralarda un ile çok çeşitli lezzetler hazırlanabilir. Tellioğlu Yemeklik Buğday Un Özellikleri bakımından özel amaçlı unlardan birisidir. Soslarda, muhallebilerde, çorbalarda bağlayıcı olarak kullanılabilir. Ürünü börek, pasta, tandır, ekmek yapımında da kullanmak mümkündür.

Tellioğlu Yemeklik Buğday Un Özellikleri

Profesyonel mutfaklar her türlü ürüne fazla miktarlarda ihtiyaç duyar. Un da bu ürünlerden birisidir. Unu doğru yerden temin etmek ve doğru şekillerde kullanmak gerekir. Çok daha önemli olan bir şey var ki o da doğru kalitede ürün tercih etmektir.

Unun tadı ve kokusu yerinde olmalıdır, unların su kaldırma özelliği de önemlidir. Elastikiyet ve daha fazla açılabilme özelliği sayesinde gevrek hamur işleri yapılabilir. Un, kalorili bir üründür. Karbonhidrat bakımından zengin olan unlar ile yapılan hamur işleri dikkatli ölçülerde tüketilmelidir.

Profesyonel mutfaklar üretim yaparken kullandıkları malzemelerin kalori miktarlarını da göz önünde bulundururlar. 100 gram buğday unu 362 kaloriye denk gelir. İçerisine eklenen yumurta, süt, yağ ve benzeri malzemeler ürünün kalori miktarı da artar. Buğday ununun yüksek oranda glüten içerir.

Satın alınan un çuvalları serin, rutubetsiz ve doğrudan güneş ışığı almayan yerlerde muhafaza edilmelidir. Unun yapısından ötürü kolay şekilde rutubet ve nemden etkilenebileceği unutulmamalıdır. Uygun şartlar sağlanırsa ürünler tazeliğini çok uzun süre muhafaza edebilir. Son kullanma tarihi de dikkate alınması gereken bir diğer özelliktir.

Ürünü satın almak için g2m sitesine göz atılabilir. Her türlü toptan alım için uyguna gelen Tellioğlu Yemeklik Buğday Un fiyatları ile avantajlı alışverişler yapılabilir.