Tukaş Tatlı Biber Salçası (1*5kg)

Ürün Kodu:1024421

%10
420,00 TL 380,00 TL+ KDV
Stok bilgisi için Üye Ol / Giriş Yap

Biber Salçası Tatlı (1*5kg) Tukaş Özellikleri

  • Miktarı: 1*5kg
  • Raf Ömrü: 36 ay
  • Kullanım Alanı: Mutfak
  • Saklama Koşulları: Serin yerde

 

Yemeklerin yapılması sırasında lezzetinin artması ve renginin kırmızı olması amacıyla salça kullanılır. Biber salçası tatlı Tukaş özellikleri arasında Türkiye’ye özgü olması bulunur. Domates salçası pek çok ülkede kullanılırken Biber salçası ile ülkemizde üretilir ve Türk mutfağında önemli bir yeri bulunur. Neredeyse her yemeğe lezzet vermesi amacıyla katılan salça mutfaklarda çok fazla tüketilir. Bundan dolayı da büyük ambalajlarda uzun süre kullanıma uygun olarak tercih edilir. Kişisel mutfaklar gibi profesyonel mutfakların da biber salçası ihtiyacının uzun süre karşılanmasını sağlar. Yemeklere biber salçasının koyulması çok daha lezzetli olmasını sağlar. Koyu kırmızı rengi ile az bir miktar eklendiğinde yemeğe istenen kırmızı rengin verilmesi mümkün olur.

Biber Salçası Tatlı (1*5kg) Tukaş Nerelerde Kullanılır?

Yemek tariflerinin ana malzemeleri arasında biber salçası yer alır. Biber salçası tatlı Tukaş fiyatları uygun olması ile tercih edilir. Neredeyse tüm sulu yemeklerin yapımı aşamasında mutlaka salça kullanılır. Aynı zamanda kısır, mercimekli köfte gibi tariflerinde ana malzemeleri arasındadır. Geçmiş dönemlerde ise çocuklar sokakta oynarken ekmek arasına sürülerek ara öğünlerinde yedirilirdi. Tatlı olan bu salça aynı zamanda bazı sosların hazırlanmasında da kullanılır. Kısır ve mercimekli köfte gibi bulgurla yapılan yemeklerin ana malzemeleri arasında yer alır. Çeşitli mezelerin yapımı aşamasında da ürün kullanılır. Yoğun kıvamı ile markanın ürünü yemeklere istenen kırmızı rengi verir. Kıvamını ve lezzetini arttırır ve yapılan yemeklerin beğenilmesini sağlar.

Biber Salçası Tatlı (1*5kg) Tukaş Avantajları Nelerdir?

Biber salça marka tarafından tatlı olarak üretilir. Bu şekilde acı yemeyen kişilerin yemeklerinde acı tadın olmasının önüne geçilir. Yoğun kıvamı ile yemeklere çok az miktarda koyulması yeterli olur. Böylece bir kez alındığında uzun süre için salçaya duyulan ihtiyaç ortadan kaldırılır. Anadolu mutfağının bütün tariflerinde biber salçasının olduğu görülür. Bunun yanında dünya mutfağından yapılacak tariflere de bu salçanın eklenmesi ile lezzetlerinin artması sağlanabilir. Ekonomik boyutlu olan ürün kişisel ve profesyonel mutfakların salça ihtiyacının karşılanmasını sağlar. Markanın tesislerinde el değmeden üretimi yapılır. Hijyeniktir ve içinde katkı maddeleri bulunmaz. Ağzı kapalı olarak muhafaza edildiğinde tadında ve kıvamında bozulma olmadan uzun süre kullanılabilir. Kullanıldığı yemeğin lezzetine lezzet katar. Anadolu’da yetişen salçalık biberlerle el değmeden hazırlanır. Kutunun kapağı açılarak hiçbir işlem yapılmadan hemen kullanılmaya başlanır.